מי צריך GMAT? מחקר חדש: בעלי ציונים גבוהים הם מנהיגים גרועים

מחקר חדש מצא כי הפרופיל של בעלי הציון הגבוה ביותר ב-GMAT מורכב מגברים אינדיבידואליסטים ונטולי אתיקה, הנמנעים מנטילת סיכונים ומגיעים לדרגות בכירות במגזר העסקי ■ ומי המדינה שהפתיעה לרעה עם הציונים הנמוכים ביותר?

סוכנויות הידיעות

תוצאות מבחני ה-GMAT הם קריטריון חשוב בתנאי הכניסה לתכניות תואר שני במינהל עסקים (MBA), אולם מחקר חדש מעלה ממצאים מפתיעים לגבי המתאם בין ציונים גבוהים במבחן ובין תכונות שליליות של המגזר העסקי בארה"ב.

המחקר שפורסם ב"ג'ורנל אוף ביזנס אתיקס" בחן תוצאות של נבחני GMAT ב-25 מדינות בין 2004-2010 וניתח את המתאם בין התוצאות במבחן ובין מאפיינים תרבותיים וגורמים דמוגרפיים וכלכליים (כמו רמת עושר) שעשויים להשפיע על הציון.

צוות החוקרים - ראג' אגראוול, ג'ואן גודל וג'ון גודל - מצא כי בעלי הציון הגבוהים ביותר ב-GMAT ביטאו העדר של ערכי אתיקה, הימנעות מנטילת סיכונים, אינדיבידואליזם ודומיננטיות גברית בדרגות הבכירות.

כתבות נוספות ב-TheMarker

מושלם: בית הספר התיכון הטוב ביותר בישראל ב-2013

"אנשי האוצר חושבים שהשמש זורחת להם ממקומות שונים"

יש לכם רעיון מושלם לסטארט אפ? כך תשכנעו את גוגל להשקיע

כנס MBAצילום: ענבל רייכמן-כהן

  עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

  לעומת זאת, נשים קיבלו במבחן ציון ממוצע נמוך מאשר גברים – אף שבתכניות MBA הן מצליחות לא פחות מגברים. בנוסף נמצא כי למועמדים ממדינות עם רמות אתיקה הגבוהות ביותר היו הציונים הנמוכים ביותר. 

  העובדה שאנשים הנמנעים מסיכונים מצליחים יותר ב-GMAT מצביעה על כך שהמבחן אינו מעודד פעילות יזמית, ולכן אנשים שמצליחים בתכניות MBA צפויים ליטול פחות סיכונים כדי להפוך יזמים. 

  "וושינגטון פוסט" מציין כי המדינה בעלת הציון הנמוך ביותר במבחן ה-GMAT היא פינלנד, למרות שתלמידי התיכון בה הם בעלי מוניטין בינלאומי על הישגים יוצאי דופן בלימודים. "אולי בתי ספר למנהל עסקים צריכים להתחיל לגייס סטודנטים עם ציוני ה-GMAT הכי נמוכים", מציע העיתון.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker