הימורים ברשת על מנכ"ל מיקרוסופט הבא: מנכ"ל נוקיה מוביל

סיכוי של 1 ל-20 לסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג; 1 ל-33 למנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, ו-1 ל-40 למייסד טוויטר, ג'ק דורסי, לפי אתר ההימורים לדברוקס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מנכ"ל יצרנית הטלפונים הסלולריים נוקיה, סטיבן אלופ, הוא האדם בעל הסיכויים הגדולים ביותר להחליף בתפקיד את מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, שהודיע בשבוע שעבר על כוונתו לפרוש, .

חברת ההימורים הבריטית מעניקה סיכוי של 1 ל-5 לכך שאלופ - אשר עבד במיקרוסופט במשך שנתיים בטרם הצטרף לנוקיה - ייבחר כמחליפו של באלמר בתפקיד מנכ"ל ענקית התוכנה האמריקאית.

אלופ, קנדי במוצאו, הצטרף למיקרוסופט בשנת 2008 כראש חטיבת המוצרים העסקיים של החברה, האחראית על חבית מוצרי אופיס. בשנת 2010 מונה אלופ למנכ"ל נוקיה הפינית, והפך בכל למנהל הראשון של החברה שאינו ממוצא פיני. כעבור שנה, הודיע אלופ כי נוקיה תהפוך את וינדוס פון - מערכת ההפעלה לסלולר מבית היוצר של מיקרוסופט - למערכת ההפעלה העיקרית לסמארטפונים של נוקיה.

מנכ"ל נוקיה סטיבן אלופ ומנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר בהשקת Lumia 920צילום: AFP

לפי לדברוקס, בעלי סיכויים גבוהים אחרים להחליף את באלמר כוללים את סמנכ"ל התפעול של מיקרוסופט, קווין טרנר (סיכוי של 1 ל-6), הנשיא לשעבר של חטיבת וינדוס של מיקרוסופט, סטיבן סינופסקי (1 ל-8) וראש חטיבת החומרה של מיקרוסופט, ג'ולי לרסון-גרין ( 1 ל-8).

בין השמות המופיעים ברשימת ההימורים של לדבורקס ניתן למצוא גם מנהלים בכירים שאינם במיקרוסופט בהם מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגס (סיכוי של 1 -16), סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג (1 ל-20), מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר (1 ל-33), סקוט פורסטל, לשעבר סגן נשיא אפל לתוכנה (1 ל-33) ומייסד אתר המיקרובלוגינג טוויטר, ג'ק דורסי (1 ל-40).

לפי לדברוקס, מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, הוא בעל סיכוי של 1 ל-33, ואילו הסיכויים לכך שמנכ"ל אפל, טים קוק, יוותר על תפקידו לטובת ניהול מיקרוסופט הם 1 ל-100.

כי באלמר יפרוש מתפקידו כמנכ"ל בתוך שנה, לאחר שיוחלט על זהות מחליפו. ועדה מיוחדת שהוקמה על ידי החברה, ואשר בראשה עומד הדירקטור העצמאי ג'ון תומספון, תהיה אמונה על איתור מנכ"ל חדשה, הוסיפה החברה. בוועדה יהיה חבר מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, שאותו ירש באלמר בתפקיד המנכ"ל בשנת 2000.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker