ההוצאות המשפטיות של הבנקים בארה"ב מאז המשבר - יותר מ-100 מיליארד ד'

75% מההוצאות המשפטיות היו של ג'יי פי מורגן ובנק אוף אמריקה; שר המשפטים האמריקאי הזהיר כי צפויות תביעות חדשות

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

הוצאותיהם המשפטיות של ששת הבנקים הגדולים בארה"ב, ובראשם ג'יי פי מורגן צ'ייס ובנק אוף אמריקה, הגיעו ליותר מ-103 מיליארד דולר מאז המשבר הפיננסי. זהו סכום גבוה יותר מכל הדיווידנדים ששילם הבנק למשקיעיו בחמש השנים האחרונות.

הסכום הזה – שגבוה גם מסך רווחי הבנקים בשנה שעברה - הוקצה לעורכי דין כמו גם ליישוב תביעות לגבי משכנתאות ועיקולים, לפי נתוני בלומברג.

ההוצאות המשפטיות מעיבות על הבנקים שמנסים לקצץ הוצאות כדי לפצות על ההאטה בגידול ברווחים ולשלם בונוסים גבוהים יותר לבנקאים. כ-40% מההוצאות המשפטיות היו מאז ינואר 2012, והבנקים מזהירים כי הן צפויות להמשיך ולגדול, היות שהרגולטורים, הרשויות והמשקיעים מכינים תביעות חדשות נגדם.

כ-75% מההוצאות המשפטיות הן של ג'יי פי מורגן ובנק אוף אמריקה. ג'יי פי מורגן הוציא 21.3 מיליארד דולר בהוצאות משפטיות מאז תחילת 2008, יותר מכל בנק אחר.

חמש שנים לאחר שהמשבר הכלכלי העולמי זעזע את השווקים, הבנקים מתמודדים עם האשמות לפיהן הטעו משקיעים לגבי ני"ע מגובי משכנתאות, תמרנו את הריביות המשמשות לתמחור הלוואות בכל העולם וביצעו מניפולציות בשוקי הנגזרים והסחורות. שר המשפטים האמריקאי אריק הולדר אמר בשבוע שעבר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי הוא צפוי להגיש בחודשים הקרובים תביעות חדשות הקשורות למשבר הפיננסי.

צילום: בלומברג

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ