לראשונה מאז ההנפקה: שווי פייסבוק מעל 100 מיליארד דולר

מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם נסחרת כעת במכפיל רווח של 180; שווי החברה עודנו כשליש מזה של גוגל וכחמישית מזה של אפל

סוכנויות הידיעות
בלומברג
סוכנויות הידיעות
בלומברג

שווי השוק של פייסבוק עלה מעל לסכום של 100 מיליארד דולר לראשונה מאז יום המסחר הראשון לאחר הנפקת החברה במאי 2012, על רקע הערכות כי מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם הצליחה לפצח את מודל ההכנסות מהסלולר.

מניית פייסבוק עולה במסחר בוול סטריט ביותר מ-2% למחיר של 41.5 דולר למניה, המשקף לחברה שווי שוק כ-101 מיליארד דולר. מתחילת השנה ועד יום שישי טיפס מחיר מניית פייסבוק ב-52% לעומת עלייה של 17% שרשם באותה התקופה מדד המניות S&P 500.

פייסבוק הונפקה בבורסת נאסד"ק ב-15 במאי 2012, במחיר של 38 דולר למניה, ובמהלך יום המסחר הראשון שלה, ה-18 במאי, טיפסה ל-45 דולר למניה, אולם מאז ועד תחילת החודש מעולם לא הצליחה לשוב ולהיסחר מעל למחיר ההנפקה, ובחודש ספטמבר אף נפל מחיר המניה לשפל של 17.73 דולר, על רקע חששות כי החברה, שלמעלה משלושת רבעי מהכנסותיה מגיעות מפרסום, לא תצליח להגדיל את הכנסותיה מפרסום במכשירים ניידים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

15 הנשים עם השכר הגבוה ביותר בוול סטריט

אפל בעקבות מיקרוסופט

מייסד פייסבוק מארק צוקרברגצילום: רויטרס

"השוק הולך ומשתכנע בכך שפייסבוק הולכת להיות מכונה בת-קיימא לייצור רווחים בעתיד", אמר האנליסט לורנס באטלר מבחרת אורקל אינווסטמנט ריסרץ'. "אנשים בודקים את דפי הפייסבוק שלהם יותר ויותר כל הזמן".

פייסבוק נסחרת כעת במכפיל רווח של פי 180. זהו מכפיל רווח גבוה יותר ממכפילי הרווח של כל החברות במדד S&P 500 למעט שלוש, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג. ככל שמכפיל רווח גבוה יותר, כך מאותת הדבר על כך שהמשקיעים מעריכים כי החברה צפויה לדווח בעתיד על צמיחה חדה יותר ברווחיה.

עם חציית רף 100 מיליארד דולר, מצטרפת פייסבוק למועדון קטן של חברות טכנולוגיה שנסחרות בשווי שוק של יותר מ-100 מיליארד דולר, בהן קמעונאית האינטרנט אמזון (שווי של כ-132 מיליארד דולר) ויצרנית השבבים אינטל (שווי של כ-112 מיליארד דולר). עם זאת, שווי השוק של פייסבוק עודנו נמוך בשיעור ניכר מזה של ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל, הנסחרת בשווי שוק של יותר מ-450 מיליארד דולר - החברה בעלת השווי השוק הגדול ביותר בארה"ב - או מהשווי של גוגל, הנסחרת בשווי שוק של כ-290 מיליארד דולר.

מניית פייסבוק קפצה ביותר מ-50% מאז שפירסמה דו"חות כספיים חזקים ב-24 ביולי, הודות להמשך מגמת השיפור בהכנסות החברה מפרסום המיועד למשתמשים המתחברים לרשת החברתית באמצעות סמארטפונים ומחשבי טאבלט. החברה רשמה ברבעון השני של השנה הכנסות של 1.81 מיליארד דולר, זינוק של 53% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 1.62 מיליארד דולר. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 19 סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 14 סנט למניה.

פייסבוק דיווחה ביולי כי הכנסותיה מפרסום במכשירים ניידים ברבעון השני של השנה היוו 41% מסך הכנסותיה מפרסום. ההכנסות של פייסבוק מפרסום במובייל גדלו ברבעון השני של השנה ל-41% מסך ההכנסות מפרסום. ברבעון הראשון של השנה היוו ההכנסות מפרסום בסלולר 30% מסך הכנסות פייסבוק מפרסום, לעומת 23% ברבעון הרביעי של 2012, 14% ברבעון השלישי של 2012 ושיעור אפסי ברבעון השני של שנה שעברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker