מודי'ס מאיימת להוריד דירוג הבנקים - "הממשל יתן להם לקרוס במשבר"

סוכנות דירוג האשראי איימה להוריד את הדירוג של הבנקים האמריקאים הגדולים, בהם גולדמן סאקס וג'יי.פי מורגן, בעד שתי דרגות; המהלך צפוי להכביד בעיקר על מורגן סטנלי

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס מאיימת להוריד את דירוג האשראי של כמה מחברות הפיננסים הגדולות בארה"ב, מתוך אמונה שהממשל האמריקאי לא ימנע מבנקים לקרוס במקרה של משבר.

אם תממש את איומה, מודי'ס עשויה להוריד את דירוג האשראי של ענקיות פיננסים כמו גולדמן סאקס, מורגן סטנלי, ג'יי.פי מורגן – בעד שתי דרגות.

מהלך כזה צפוי להכביד במיוחד על מורגן סטנלי, משום שהורדה של שתי דרגות תשאיר את בנק ההשקעות בדירוג של רמה אחת מעל דירוג אשראי זבל. עם זאת, ההשלכות של הורדת דירוג עשויות להיבלם בזכות הביטחון של השוק בבנקים הגדולים, בהסתמך על ביצועי המניות שלהם והאינדיקטורים הפיננסים, שנראה שרשמו שיפור מאז הורדת הדירוג של מודי'ס בשנה שעברה.

בנקים, יותר מסוגים אחרים של תאגידים, לווים כמויות אדירות של כסף כדי לממן את הפעילות שלהם. כתוצאה מכך, דירוג אשראי נמוך יותר יכול להקשות עליהם במכירת אג"ח ולייקר את עלויות המימון שלהם. דירוג נמוך יותר יכול גם להרתיע שותפי סחר מלהיכנס לסוגים מסוימים של עסקות עם בנקים.

מודיס, מודי'ס, אשראי, דירוג אשראי
מודי'סצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker