אפל נערכת לקרב מול גוגל ווייז: רכשה אפליקציית מיפוי נוספת

אפל השיקה בשנה שעברה אפליקציית מיפוי שזכתה לקבלת פנים צוננת, ומאז רכשה כמה אפליקציות שמספקות שירותי מיפוי ■ החברה לא דיווחה כמה שילמה על רכישת Embark שעל רכישתה דווח הלילה

ישראל פישר

בניסיון להתמודד עם שירותי המפות המתקדמים שמציעה גוגל, בעיקר אחרי ששילבה את שירותי ווייז, רכשה אפל את אפליקציית התחבורה הציבורית והמיפוי Embark.

דובר אפל אישר את הדברים ואמר כי "אפל קונה חברות טכנולוגיה קטנות יותר מדי פעם, אונחנו לא דנים באופן כללי על מטרות הרכישה או התוכניות". מחיר העסקה לא פורסם וגם מועד השלמתה לא דווח.

רשת מסתובבות שמועות על העסקה המתגבשת יותר מחודש - אחרי שהחברה רכשה את שירותי המיפוי הקטנים Locationary ו-HopStop, המאפשרים גישה למידע בנוגע לתחבורה ולמפות.

האפליקציה של Embark ניתנן להורדה במערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ובמערכת ההפעלה של אפל. בין אפל לגוגל מתנהל מאבק בתחום שירותי המיפוי אחרי שאפל השיקה בשנה שעברה שירות מפות במערכת ההפעלה החדשה שהשיקה, והציאה את שירות המפות של גוגל ממנו.

טים קוקצילום: אי פי

אחרי תלונות חוזרות על תקלות במערכת המפות שלה, נאלץ מנכ"ל אפל, טים קוק להתנצל בפני לקוחות החברה. במכתב ההתנצלות בפני הלקוחות אף המליץ קוק בפני לקוחות החברה להשתמש באפליקציות מיפוי אחרות, ואף נקב בשמה של ווייז הישראלית. אחרי המכתב של קוק, זינקו ההורדות של ווייז ביותר מ-40%.

מוקדם יותר ב-2013 פורסמו דיווחים כי אפל מנהלת מגעים לרכישת ווייז. הסכומים שננקבו במסגרת ההדלפות על הדיונים הגיעו למאות מיליוני דולרים. ואולם, בסופו של דבר נמכרה ווייז הישראלית לגוגל ביותר מ-1.1 מיליארד דולר.

מוקדם יותר השבוע פורסם כי פונקציית דיווחי התנועה (Traffic) בגוגל מפות, הן במכשירי אנדרואיד והן במכשירי אפל, תכלול הודעות על תאונות, עבודות בכביש, סגירות נתיבים ודיווחים אחרים שיוזנו על ידי משתמשי ווייז. במקביל, אפליקציית ווייז תתמוך מעתה בחיפוש גוגל, ולמזיני תוכן של ווייז תהיה גישה ישירה לגוגל סטריט ווייו ולתמונת לוויין. בכך למעשה משלבת גוגל את פעילות ווייז בשירותיה אחרי רכישת החברה ביוני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker