ארה"ב צפויה להגיש תביעות חדשות נגד בנקים על חלקם במשבר הכלכלי

"שאף אחד לא יחשוב שהוא ירד מהכוונת רק בגלל שחלף זמן", אמר שר המשפטים האמריקאי אריק הולדר בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ארה"ב צפויה להגיש בחודשים הקרובים אישומים חדשים נגד חברות פיננסים גדולות בנוגע למעורבותן במשבר הכלכלי של 2008, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל".

ה"ג'ורנל" ציטט את שר המשפטים האמריקאי אריק הולדר, אשר אמר בראיון לעיתון כי "המסר שלי הוא שאסור לאלה שגרמו נזק לשווקים הפיננסיים שלנו לחשוב שהם ירדו מהכוונת רק בגלל שחלף זמן". הוא לא הרחיב לגבי יעדים אפשריים או המועד שבו יוגשו האישומים, אם כי בדיווח של ה"ג'ורנל" נכתב כי החלטה בעניין תתקבל עוד השנה, בהתחשב בכך שחלק מעמיתיו של הולדר סבורים שהוא עשוי לפרוש מתפקידו לפני 2014.

אוגוסט היה חודש עמוס עבור משרד המשפטים האמריקאי, אשר הגיש בו תלונות נגד כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב. בתחילת החודש הודיע המשרד כי הוא תובע את בנק אוף אמריקה על כך שהסתיר סיכונים הנוגעים לאג"ח מגובות משכנתאות ממשקיעיו ב-2008, וביום רביעי שעבר חשף כי ג'יי פי מורגן נמצא תחת חקירה פלילית בחשד שמכר במכוון אג"ח מגובות משכנתאות למשקיעים לא מתוחכמים בתקופה שקדמה למשבר.

עם זאת, נמתחה על משרד המשפטים לא פעם ביקורת בטענה כי לא הגיש אישומים נגד בכירים ואנשים אינדיווידואליים שהרוויחו מהמשבר הפיננסי ועל כך שהתביעות נגד הבנקים היו בעיקר אזרחיות ולא פליליות.

אובמה, שר המשפטים אריק הולדר (משמאל) וראש האף־בי־איי מולר, השבוע צילום: אי–פי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ