"הדיונים לגבי הנגיד הבא בארה"ב מטופשים ומסכנים את אמינות מי שייבחר"

הדיונים בתקשורת לגבי ההבדלים בין לארי סאמרס לג'נט ילן עוסקים בפרטים הקטנים ועלולים לפגוע בארה"ב, סבור מנכ"ל פימקו מוחמד אל עריאן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נגיד הבנק הפדרלי יפרוש מתפקידו בתחילת השנה הבאה, וההחלטה לגבי מי שיחליף אותו תתקבל ככל הנראה רק בסתיו. זהות המחליף או המחליפה, אשר יפקחו על נכסים בשווי קרוב ל-4 טריליון דולר עדיין לא ידועה, אך בשבועות האחרונים הסתמן כי שני המועמדים הבולטים הם סגניתו של ברננקי ג'נט ילן ושר האוצר לשעבר לארי סאמרס.

, מנכ"ל חברת ניהול קרנות האג"ח פימקו, טוען כי ההחלטה לגבי הנגיד הבא של הבנק הפדרלי חייבת להתקבל בשבועות הקרובים, כדי להפחית את אי הודאות בשווקים. עד אז הדיון בנוגע למחליף הוא "טיפשי", לדבריו.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מוחמד אל-עריאןצילום: בלומברג

"טיפשי להתמקד בהבדלים הקטנים ביניהם ולהדגיש אותם עד כדי כך שהם מתחילים להשתלט על הנראטיב", אמר אל עריאן בראיון לאתר דה דיילי טיקר. "ואם זה ימשיך להיות כך, מי שייבחר יצטרך להתמודד עם סוגיות שנופחו מעבר לכל פרופורציה".

אל עריאן התייחס לדיונים הרבים בתקשורת בארה"ב ובעולם לגבי סאמרס וילן, טיבם, אופיים וקשריהם. לדבריו, מרוב פרטים קטנים התקשורת מתעלמת מהתמונה הגדולה יותר. "בנק מרכזי משתמש בכלים עקיפים", אמר. "אמינותו של מנהיג בנק מרכזי חשובה מאוד. הדיונים הללו בתקשורת מסכנים את אמינותו של מי שייבחר להיות הנגיד הבא".

בטור ב"וושינגטון פוסט" כתב אל עריאן כי "ישנה סכנה כי ההגזמות הללו יפגעו בארה"ב בכך שהן יעלו שאלות לגבי המנהיגות, במיוחד בתקופה שבה הנגיד הבא אולי יצטרך להרגיע את השווקים הפיננסיים המבוהלים, לנקוט צעדים לא שגרתיים, לשכנע בנקים מרכזיים זרים לשתף פעולה או להוביל לפתע את המגזר הפרטי לכיוון חדש". לדבריו, ה"עונה המטופשת" שבה אנחנו נמצאים מראה עד כמה וושינגטון מפולגת כיום. אל עריאן סבור כי ילן וסאמרס ימלאו שניהם את התפקיד בצורה נאותה. "שניהם מוכשרים מאוד, לא יכולנו להיות במצב טוב יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker