ביל גייטס לועג לפרויקט האינטרנט הכפרי של גוגל

לטענת מייסד מיקרוסופט, הפרויקט שנועד לספק אינטרנט באמצעות כדורים פורחים לאזורים נידחים בעולם, לא יסייע באמת לתושבים

סוכנויות הידיעות

פרויקט לון של גוגל, שנועד לספק אינטרנט לחלקים מתפתחים בעולם באמצעות רשת של כדורים פורחים שירחפו בסטרטופירה, זוכה לביקורת ממייסד מיקרוסופט לשעבר, ביל גייטס. "כשאתה גוסס ממלריה, אני מניח שתתבונן למעלה כדי לחפש את הכדור, ואני לא בטוח איך זה יעזור לך. כשלילד יש שלשול, אין אתר אינטרנט שיקל על זה", אמר גייטס בראיון ל"ביזנס וויק".

ביוני פרשה גוגל רשת של כדורים פורחים מעל ניו זילנד שמספקים אינטרנט לקרקע באמצעות קולטנים. החברה אמרה בהשקת הפרויקט כי כך תספק אינטרנט לאזורים נידחים ולסייע לשפר את התקשורת לאזורים אלה במקרים של אסונות, למשל.

צילום: אי–פי

גייטס עומד בראש קרן ביל ומלינדה גייטס, שפועלת רבות באפריקה ומסייעת לתושבים לרכוש חינוך ופועלת בתחומים של בריאות ומניעת התפשטות מחלות ביבשת. ואולם גייטס, האדם השני בעושרו בעולם לפי דירוג "פורבס", אמר כי הוא מאמין במהפכה דיגיטלית אבל טען שצריך לטפל קודם כל במלריה, לפני שמחברים כל אזור במדינות העניות ביותר לאינטרנט. רק לחקר ולטיפול במלריה השקיעה הקרן של גייטס כ-2 מיליארד דולר.

גייטס גם לא נמנע מתקיפה ישירה של גוגל, חברה המתחרה ראש בראש עם מיקרוסופט בתחומי מערכות ההפעלה, מנועי החיפוש ועוד. כשהתייחס לארגון הסיוע של גוגל, אמר גייטס כי הם השיגו יחסי ציבור טובים, "אבל אז הם סגרו הכל. עכשיו הם רק עושים את פעולות הליבה שלהם, אבל שחקנים שרק עושים את פעולות הליבה שלהם, לא ירימו את העניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker