מקורות: בלקברי שוקלת להפוך לחברה פרטית

החברה תלתה תקוות בקו המוצרים החדש בלקברי 10 אך שוקלת אופציות שיעניקו לה מרווח נשימה לפתרון בעיות

לוגו רויטרס
רויטרס

בלקברי בודקת את האפשרות להפוך לחברה פרטית בקרוב על רקע נסיונות יצרנית הסמארטפונים להגדיל את הונה, כך לפי מספר מקורות מקורבים לנושא.

מנכ"ל החברה תורסטן היינס ודירקטוריון החברה מתכנסים לכיוון הרעיון להפיכת החברה לפרטית, דבר שיעניק להם מרווח נשימה כדי לתקן את הבעיות מחוץ לעין הציבור, לפי המקורות. "יש שינוי בטון של ההנהלה" אמר אחד המקורות.

אין כרגע עסקה על הפרק, עם זאת, ובלקברי לא יצאה בהצהרה על מכירה, אמרו המקורות. אפילו אם היא תנסה, החברה עלולה להתקל בקשיים למצוא קונה ומימון כדיל הפוך לפרטית. החברה הקנדית עדיין מדווחת על הפסדים וירידה בכמות הלקוחות, ייתכן שחברות הון פרטיות וקונים אחרים לא ירצו להתעסק עימה.

מניית החברה ירדה השנה ביותר מ-19%. שווי השוק של החברה צנח ל-4.8 מיליארד דולר לעומת שיא של 84 מיליארד דולר שנרשם ב-2008. בלקברי, שתלתה תקווה בקו המוצרים החדש בלקברי 10, סירבה להגיב לידיעה.

העובדה שבלקברי פתוחה להפיכתה לפרטית מהווה שינוי משמעותי אצל יצרנית הסמארטפונים שבעבר כונתה RIM (Research in Motion). בחודש שעבר, היינס אמר כי החברה נמצאת במסלול הנכון וכי היא פשוט זקוקה לזמן נוסף כדי לתקן את בעיותיה. היינס אמר עוד כי החברה תחשוף מכשירים נוספים שיעבדו על מערכת ההפעלה בלקברי 10 בשמונה החודשים הבאים.

בלקברי 10צילום: רויטרס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker