וול סטריט סגרה השבוע הגרוע מאז יוני; טבע עלתה ב-3%

מדד דאו ג'ונס קטע את רצף העליות השבועי הארוך ביותר זה שנה; הדולר סגר שבועי שלילי מול המטבעות המרכזיים בעולם; הנפט קפץ ב-2.5% אך ירד בקרוב ל-1% בסיכום שבועי; הזהב טיפס יום שלישי ברציפות בדרכו לעלייה שבועית קלה; בלאקברי עלתה ב-5.5% עקב דיווח כי תהפוך לחברה פרטית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים, ומדד S&P 500 השלים את הירידה השבועית החדה ביותר זה שבעה שבועות, על רקע התחזקות ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את התמריצים לכלכלת ארה"ב בחודשים הקרובים. מדד דאו ג'ונס קטע את רצף העליות השבועי הארוך ביותר זה שנה.

מדד דאו ג'ונסנסוג ב-0.5% בדרכו לירידה שבועית של 1.5% - ירידה שבועית ראשונה זה שבעה שבועות - וקטע בכך את רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז אמצע אוגוסט 2012; מדד S&P 500נסגר בירידה של 0.4% בדרכו לירידה שבועית של 1.1% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז ה-21 ביוני - על רקע התגברות ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את רכישות האג"ח השנה על רקע התאוששות כלכלת ארה"ב. בדומה למדד דאו ג'ונס, קטע בכך מדד S&P 500 רצף של שישה שבועות רצופים של עליות. מדד נאסד"קנסוג ב-0.3% בדרכו לירידה שבועית של 0.8%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.01% לרמה של 2.58%.

הדולר בדרכו לירידה שבועית מול המטבעות המרכזיים בעולם

בשוק המט"ח, הדולר נמצא בדרכו לירידה שבועית מול כל המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שנתוני מקרו שפורסמו השבוע אשר הצביעו על סימני התייצבות בכלכלות סין, אירופה ובריטניה, פגעו בתיאבון המשקיעים למטבע האמריקאי.

הדולר נחלש ב-0.2% מול הין היפני לשער של 96.51 ין לדולר, ונמצא בדרכו לנפילה שבועית של 2.5% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-14 ביוני. הדולר נחסר כמעט ללא שינוי מול היורו ברמה של 1.3377 דולר ליורו, לאחר שאתמול נפל לשער של 1.34 דולר ליורו - רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-19 ביוני. היורו נסוג ב-0.2% מול הין לרמה של 129.11 ין ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר ביציבות אך נמצא בדרכו לירידה שבועית של 1.1%.

הנפט קטע את רצף הירידות הארוך השנה; הזהב עלה יום שלישי ברציפות

בשוק הסחורות, מחיר הנפט הגולמי טיפס לראשונה זה שישה ימים, וקטע בכך את רצף הירידות היומי הארוך ביותר השנה, בעקבות גידול חד מהצפוי בתפוקה התעשייתית בסין. מחיר זהב טיפס זה היום השלישי ברציפות בדרכו לעלייה שבועית.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 105.97 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט השלים אתמול ירידה יומית חמישית ברציפות - רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז דצמבר - וירד בסיכום שבועי ב-0.9%. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,312.2 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-0.1%.

ירידה תלת-חודשית ראשונה מאז 2009 במלאי הסיטונאי בארה"ב

המלאי הסיטונאי בארה"ב ירד במפתיע בחודש יוני בדרכו לירידה תלת-חודשית ראשונה מאז שנת 2009, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

המלאי הסיטונאי ירד בחודש יוני ב-0.2% - ירידה חודשית שלישית ברציפות - מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.4% במלאי הסיטונאי. זו הפעם הראשונה מאז שנת 2009 שהמלאי הסיטונאי יורד במשך שלושה חודשים ברציפות.

המכירות הסיטונאיות גדלו ביוני ב-0.4% - פחות מתחזית הכלכלנים לעלייה של 0.7%.

מניות במוקד: טבע, בלאקברי ופרייסליין

תיק התרופות המקוריות של חברת טבע הישראלית גדל אתמול לאחר שהנציבות האירופית אישרה לשווק את התרופה Lonquex, ובכך איפשרה לטבע לשווק את התרופה ב-28 מדינות החברות באיחוד האירופי וכן בנורווגיה, באיסלנד ובליכטנשטיין. Lonquex הוא מוצר ביולוגי מסוג G-CSF עם פעילות ארוכת טווח, שיוצר בהנדסה גנטית של תאי יונק ומיועד לטיפול במטופלים מבוגרים שעוברים טיפול כימותרפי. Lonquex מפחית לאורך זמן את התופעה של ירידה חדה בתאי דם לבנים (Neutropenia) וכן מצמצם את השכיחות של חום שנובע מנויטרופניה.

דירקטוריון יצרנית הסמארטפונים הקנדית בלאקברי שוקל אפשרות להפוך מחברה בורסאית לחברה פרטית, אם כי לא צפויה עסקה באופן מיידי, לדברי מקורות שביקשו לשמור על עילום שם, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט מתקרבת לסיומה ומתוך 447 החברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות, 73% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנלסיטים ו-56% רשמו הכנסות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

מניית סוכנות הנסיעות המקוונת פרייסליין שברה היום את מחיר השיא אליו טיפסה בשיאה של בועת ההיי-טק בשנת 1999 לאחר דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על זינוק חד מהצפוי ברווחיה הרבעוניים. מחיר מניית פרייסליין עלה במהלך המסחר היום בוול סטריט למחיר של 994.98 דולר למניה -.ושבר בכך את מחיר השיא על בסיס מותאם פיצול מניה של 990 דולרים שרשמה המניה ב-30 באפריל 1999. מספר אנליסטים העריכו כי מחיר מניית החברה צפוי לפרוץ בקרוב את רף 1,000 דולר, ולהפוך בכך את פרייסליין למניה הראשונה במדד S&P 500 שנסחרת מעל למחיר של 1,000 דולר.

פרייסליין, סוכנות הנסיעות המקוונת הגדולה בארה"ב במונחי שווי שוק, דיווחה לאחר סגירת המסחר ביום חמישי על הכנסות של 1.68 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, זינוק של 27% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 1.66 מיליארד דולר. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 437.3 מיליון דולר, זינוק של 24% לעומת הרבעון השני של 2012.

יצרנית המעבדים הגרפיים Nvidia דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על הכנסות רבעוניות של 977.2 מיליון דולר, ירידה של 6.4% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. במבט קדימה, צופה החברה מכירות של 1.03-1.07 מיליארד דולר ברבעון הכספים שיסתיים באוקטובר - פחות מתחזית האנליסטים למכירות של 1.1 מיליארד דולר.

בורסות אירופה סגרו שבוע חיובי; KPN קפצה ב-16%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זו הפעם השמינית ב-10 ימי המסחר האחרונים והשלימו עלייה שבועית, בהמשך לעליות שנרשמו היום באסיה על רקע נתוני מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו בסין.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8% אך נסוגה ב-1% בסיכום שבועי; פרנקפורט טיפסה ב-0.2% אולם ירדה השבוע ב-0.8%; פאריס הוסיפה 0.3% בדרכה לעלייה שבועית של 0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.6% - עלייה יומית שמינית ב-10 ימי המסחר האחרונים - בדרכו לעלייה שבועית של 0.6%.

היצוא הבריטי עלה לשיא ברבעון השני והסתכם ב-78.4 מיליון ליש"ט (122 מיליארד דולר), עלייה של 4.9% לעומת הרבעון הקודם, כך לפי לשכת הסטטיסטיקה בממלכה. גירעון הסחר הצטמצם ל-24.9 מיליארד ליש"ט לעומת 26.5  מיליארד ליש"ט ברבעון הקודם

חברת התקשורת המקסיקאית אמריקה מוביל שבבעלות המיליארדר קרלוס סלים מתכננת לרכוש את שארית מניות חברת הסלולר ההולנדית KPN שעדיין אינן בבעלותה תמורת 7.2 מיליארד יורו (9.6 מיליארד דולר) - מהלך שעשוי לשבש עסקה אחרת וגדולה יותר של KPN למכירת חטיבתה הגרמנית לחברת טלפוניקה הספרדית.

אמריקה מוביל מתכוונת להציע 2.4 יורו למניה במזומן עבור 70% ממניות KPN שאינן בבעלותה, מסרה החברה היום. המחיר משקף פרמיה של 20% על מחיר הסגירה של מניית KPN ביום חמישי בבורסת אמסטרדם. מניית KPN קפצה היום ב-16% בבורסת אמסטרדם. הצעת הרכש, שתוגש באופן רשמי בחודש הבא, כפופה לכך שאמריקה מוביל תצליח להשיג נתח של יותר מ-50% ממניות KPN.

סגירה חיובית באסיה

המסחר באסיה ננעל בעליות. שנחאי הוסיפה 0.3%; הונג קונג עלתה ב-0.6%; טוקיו טיפסה ב-0.1%; סיאול איבדה 0.2%.

האינפלציה בסין נותרה בשיעור שנתי של 2.7% ביולי לעומת יוני, כך דיווחה לשכת הסטטיסטיקה הממשלתית היום. מדובר בשיעור אינפלציה זהה לשיעור שנרשם ביוני וקרוב לתחזיות האנליסטים שצפו כי מדד המחירים לצרכן יעלה ביולי ב-2.8%. בחודש שעבר הממשלה הודיעה על צעדים לתמרוץ הכלכלה הכוללים בין היתר הורדות מס לחברות קטנות וסיוע ליצואנים. התפוקה התעשייתית בסין עלתה ביולי ב-9.7% לעומת השנה הקודמת, מעל לתחזיות האנליסטים לעלייה של 8.9%. מכירות הקמעוניות בסין עלו ביולי ב-13.2% לעומת השנה הקודמת. אתמול פורסם בסין כי היצוא ביולי עלה ב-5.1% והיבוא צמח ב-10.9%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker