חקירה פלילית נגד ג'י.פי מורגן בגין מכירת אג"ח מגובות משכנתאות

הבנק הגדול בארה"ב הודיע גם כי חקירה אזרחית שמתנהלת במקביל נגדו כבר העלתה כי הבנק הפר את חוקי ניירות הערך

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ג'י.פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב במונחי נכסים, הודיע היום כי משרד המשפטים האמריקאי פתח נגדו בחקירה פלילית בגין מכירת אג"ח מגובות משכנתאות, וכי חקירה אזרחית שמתנהלת במקביל כבר העלתה כי הבנק הפר את חוקי ניירות הערך בארה"ב.

במסמכים שהגיש לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) מסר ג'י.פי מורגן כי מתנהלות נגדו במקביל חקירות פליליות ואזרחיות של משרד התובע הכללי של המחוז המזרחי של קליפורניה בגין מכירת אג"ח מגובות משכנתאות.

בחודש מאי, הודיעה מחלקת החקירות האזרחיות של משרד התובע הכללי לבנק כי ממצאים ראשוניים של החקירה העלו כי הבנק הפר את חוקי ניירות הערך הפדרליים במסגרת מכירות אג"ח מגובות משכנתאות סאבפריים ומשכנתאות Alt-A שמכר בין השנים 2005 ל-2007, נאמר במסמכים שהגיש הבנק לרשות ני"ע.

הבנק מסר עוד כי קיבל פניות לגבי מכירת משכנתאות מגובות אג"ח גם ממשרד התובע הכללי של מדינת קונטיקט, מחלקת האכיפה של רשות ני"ע בארה"ב וכן המפקח של תוכנית חילוץ הבנקים הממשלתית. דובר ג'י.פי מורגן סירב להגיב מעבר לכך.

צילום: בלומברג

החשיפה באה יום לאחר שממשלת ארה"ב הגישה תביעה אזרחית בסך 850 מיליון דולר נגד בנק אוף אמריקה בין מכירת אג"ח מגובות משכנתאות "ג'מבו" לרכישת בתי יוקרה. הגשת התביעה באה לאחר שבנק אוף אמריקה חשף בראשון באוגוסט כי היא צפוי להיתבע על ידי משרד המשפטים ורשות ני"ע בגין אג"ח מגובות משכנתאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker