הצצה אל תוך ספינת הקרב האמריקאית שנלחמת על הישרדותה

חיל הים האמריקאי מספק הצצה קטנה אל תוך ספינת הקרב USS אינדפנדנס שעלותה 440 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

חיל הים האמריקאי נכנס בשבוע שעבר לאחד הקרבות הקשים שלו השנה – זה על התקציב. הקונגרס האמריקאי, בהובלת הסנאטור הרפובליקאי ג'ון מקיין, ניסה ליירט את פרוייקט ספינות הקרב 'ליטורל' (LCS) – פרוייקט לייצור 52 ספינות קרב שנועדו להיות קלילות ובעלות יכולות תמרון גבוהות, לתמרונים קרובים לחופים. אך הפרוייקט סבל מעלויות גבוהות בהרבה מהצפוי, וביקורת רבה על שרידותן של ספינות קרב 'קלילות' אלה.

חיל הים האמריקאי מתכוון לרכוש 52 ספינות כאלה בפרוייקט שעלותו הכוללת 34 מיליארד דולר, משני דגמים, האחד מתוצרת לוקהיד מרטין, והשני מתוצרת ג'נרל דיינמיקס בשיתוף עם אוסטל האוסטרלית. עם זאת, עלות ייצור כל ספינה הוכפלה מאז ההערכות הראשונות, והגיעה ל-440 מיליון דולר.

מקיין אמר כי "במונחים של עלות סופית ועלות לביטחון הלאומי, איננו יכולים להרשות לעצמנו להמשיך לחייב את המשאבים המוגבלים שלנו לתכנית לא מוכחת שעשויה להוות בסופו של דבר שליש מהצי". דבריו הצטרפו לדו"ח של משרד החשב הכללי של הקונגרס, דו"ח פנימי של חיל הים שביקר את הספינות החדשות, וכמה תקלות בשבועות האחרונים ב-USS אינדפנדנס הנראית בסרטון, מתוצרת ג'נרל דיינמיקס, וב-USS פרידום, מתוצרת לוקהיד.

יכולת התמרון הגבוהה של הספינה טרם הוכחה בתרחישים של לחימת חוף להם היא נועדה, ולדברי המבקרים, יש להשעות את הפרוייקט עד לבדיקה מעמיקה יותר של יכולות הספינות הקיימות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker