מייקל דל שוב שיפר הצעת הרכש עבור החברה שייסד

מייסד יצרנית המחשבים הסכים לשלם דיווידנד מיוחד למשקיעים שאותו יממן מכיסו הפרטי

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מייסד יצרנית המחשבים דל, מייקל דל, שיפר את הצעתו לרכישת החברה לסכום של עד 24.9 מיליארד דולר באמצעות דיווידנד מיוחד, והשיג בתמורה ויתורים מדירקטוריון החברה אשר יגדילו סיכויי אישור העסקה על ידי בעלי מניות דל.

דל ושותפתו, חברת ההשקעה הפרטית סילבר לייק, מציעים דיווידנד מיוחד של 13 סנט לניה בנוסף להצעת הרכש המשופרת של 13.75 דולר למניה עבור החברה, לפי הודעה שפירסמה ועדה מיוחדת של דירקטוריון דל היום. בתמורה, בעלי מניות דל נכון ל-13 באוגוסט יהיו רשאים להצביע על אישור העסקה, כאשר הימנעות בהצבעה לא תיחשב אותו כהצבעה נגדה. הצבעת בעלי המניות על העסקה תתקיים ב-12 בספטמבר.

מניית דל רושמת בוול סטריט את הזינוק החד ביותר מאז פברואר, איתות לכך שבעלי המניות יתמכו בניסיונות מייקל דל לרכוש את החברה לאחר חודשים של מחלוקת עם בעלי מניות דוגמת קרל אייקאן, אשר לחץ לשיפור הצעת הרכש או לקבלת הצעת רכש חלופית. הצבעת בעלי המניות של דל על העסקה כבר נדחתה פעמיים לאחר שמייקל דל לא הצליח לגייס תמיכה מספקת לאישור הרכישה.

"בשלב זה, התנופה עברה בבירור לצדו של מייקל דל", אמר האנליסט אנג'לו זינו מחברת S&P קפיטל IQ, בראיון. "רק לפני 24 שעות מצבו נראה ממש עגום".

מייקל דלצילום: אי-פי

מייסד דל יממן את הדיווידנד המיוחד, אשר יסתכם בכ-200 מיליון דולר, מכיסו הפרטי, בכך שיסכים לקבל סכום נמוך עוד יותר עבור נתח של 15.6% ממניות החברה שבידיו, לאחר שכבר הסכים לקבל סכום נמוך יותר בהצעת הרכש המקורית של 13.36 דולר למניה, לדברי אדם המקורב למצב. דל כעת יסכים לקבל סכםו נמוך אף יותר מ-13.36 דולר למניה עבור הנתח שלו, אמר האדם, אשר ביקש לשמור על עילום שם.

ההצעה המשופרת מחליפה הצעה קודמת בסך 13.65 דולר למניה, שבעלי המניות היו אמורים להצביע על אישורה היום. לפי ההצעה החדשה, גם יובטח לבעלי המניות כי יקבלו דיווידנד של שמונה סנט למניה ברבעון הבא, דיווידנד דומה לזה ששולם ברבעונים הקודמים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker