דו"ח התעסוקה: 162 אלף משרות בלבד התווספו למשק בארה"ב ביולי

שיעור האבטלה ירד ל-7.4%, אך לפי הממשלה הסיבה היא ירידה בשיעור ההשתתפות במעגל התעסוקה

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד

162 אלף משרות התווספו למשק האמריקאי בחודש יולי, פחות מתחזיות האנליסטים שציפו לתוספת של 180 אלף משרות, כך דיווח היום משרד התעסוקה האמריקאי.

שיעור האבטלה ירד ל-7.4% נתון טוב יותר מתחזיות האנליסטים שצפו ירידה של שיעור האבטלה לרמה של 7.5%. ביוני עמד שיעור האבטלה על 7.6%.

לפי הממשלה, הסיבה לירידה בשיעור האבטלה היא יציאה של אנשים משוק מחפשי התעסוקה. משרד התעסוקה עדכן את נתוני חודש יוני מטה ל-188 אלף משרות לעומת נתון ראשוני של 195 אלף. כמו כן עודכן נתון המשרות של חודש מאי ל-176 אלף לעומת נתון ראשוני של 195 אלף.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

כיצד זכתה קבוצת מדענים ישראלים ב-48 מיליון יורו מהאיחוד האירופי

איך נראית מדינה בדרך ליהפך ליוון

יריד תעסוקה בלוס אנג'לס
יריד תעסוקה בלוס אנג'לס

אתמול דווח כי מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב נפל במפתיע לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה מחמש שנים. מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר לרמה של 326 אלף - הרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2008 - לעומת רמה של 345 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה למספר תביעות גבוה יותר של 345 אלף.

ביום רביעי הסתיימה ישיבה בת יומיים של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) אך נגיד הבנק לא העני רמזים נוספים בנוגע לעתיד תוכנית ההרחבה הכמותית. ברננקי כבר הודיע בעבר כי הוא צופה שהבנק יצמצם את רכישות האג"ח שמזרימות כיום 85 מיליארד דולר מדי חודש לכלכלה, אך לא סיפק לוח זמנים מדויק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום