דו"ח התעסוקה צינן הציפיות לצמצום התמריצים; וול סטריט נסגרה בשיא

הדולר נחלש בעולם; הזהב השלים ירידה שבועית ראשונה זה 4 שבועות; האג"ח הממשלתיות בארה"ב זינקו; בורסות אירופה בשיא של 9 שבועות; דל עלתה ב-5.5% בעקבות שיפור הצעת הרכש עבורה; לינקדאין קפצה ב-11% בעקבות דו"חות חזקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות קלות ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 המשיכו לשבור שיאים, לאחר שנתוני התעסוקה המאכזבים שפורסמו היום בארה"ב ציננו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את התמריצים לכלכלה השנה. בורסות אירופה נסגרו בשיא של תשעה שבועות והשלימו את רצף העליות היומי הארוך מאז אפריל, בעקבות העלאת המלצה של UBS לשוקי המניות ביבשת. מחיר הזהב השלים ירידה שבועית ראשונה זה ארבעה שבועות.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא נומינלי זו הפעם ה-30 שנה. בסיכום שבועי עלה המדד ב-0.6%; מדד S&P 500, אשר נסגר ביום חמישי לראשונה בתולדותיו מעל לרמה של 1,700 נקודות, עלה ב-0.2% ונסגר בשיא נומינלי זו הפעם ה-25 השנה, בדרכו לעלייה שבועית של 1.1%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.4% וטיפס בסיכום שבועי ב-2.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.1% לרמה של 2.61%.

הדולר נחלש בעקבות דו"ח התעסוקה; הזהב ירד סיכום שבועי

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם בעקבות דו"ח התעסוקה. מול היורו נסוג הדולר ב-0.5% לרמה של 1.3273 דולר ליורו, ומול הין היפני מאבד המטבע האמריקאי 0.6% לשער של 98.985 ין לדולר.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 106.94 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי, טיפס מחיר הנפט ב-2.1%. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,310.5 דולר לאונקייה, ירידה של פחות מ-0.1%. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.9% - ירידה שבועית ראשונה זה ארבעה שבועות.

דו"ח התעסוקה בארה"ב איכזב; בכיר בבנק הפדרלי: לא למהר לצמצם התמריצים

נשיא הבנק הפדרלי של סנט לואיס, ג'יימס בולארד, אשר תמך השבוע בהחלטת הבנק המרכזי להמשיך בתוכנית רכישות האג"ח, אמר היום כי הבנק הפדרלי צריך להמתין לראיות נוספות כי חל שיפור בשוק העבודה ובכלכלת ארה"ב בטרם יתחיל בצמום רכישות האג"ח.

"ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי זקוקה לנתונים נוספים על המצב המקרו-כלכלי במחצית השנייה של 2013 בטרם תוכל לקבל החלטה בעניין זה", אמר היום בולארד בנאום שנשא בבוסטון. למרות התחזיות לשיפור, "חשוב להמתין ולראות עם התחזיות לשיפור מקרו-כלכלי יתממשו בחודשים והרבעונים הבאים".

בולארד השבוע בהחלטת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) להמשיך ברכישות אג"ח חודשיות בסך 85 מיליארד דולר לאחר שבישיבה הקודמת של הבנק המרכזי ב-19 ביוני חלק על הודעת הבנק ואמר כי יש לנקוט בצעדים כדי למנוע מהאינפלציה בארה"ב לרדת נמוך מדי מתחת ליעד של 2%. הוועדה ביטאה את החששות שהעלה בולארד בהודעתה ב-31 ביולי כאשר אמרה כי רמת האינפלציה הנמוכה המתמשכת טומנת בחובה סיכונים לכלכלה.

"במצב נורמלי, הוועדה לא היתה מפסיקה את המדיניות המוניטרית המרחיבה באקלים שבו האינפלציה מתחת ליעד וצפויה להישאר מתחתיו", אמר בולארד בנאומו היום. לדבריו, קיים חשש כי "החלטה לצמצם את רכישות האג"ח עלולה לגרור את האינפלציה לרמה נמוכה אף יותר, ולהגביר בכך אל הסיכון לדפלציה".

בכירי הבנק הפדרלי התחייבו להתמיד ברכישות האג"ח עד שיחול שיפור מתמשך בשוק העבודה בארה"ב. בהודעת הבנק הפדרלי השבוע נאמר כי חל שיפור נוסף בשוק העבודה, אולם גם כי שיעור האבטלה ממשיך להיות גבוה.

על בסיס הגידול במספר המשרות ושיעור האבטלה, "שוק העבודה רשמו בבירור שיפור מאז ספטמבר 2012", אמר בולארד. עם זאת, מדדים אחרים כמו שיעור ההשתתפות בכוח העבודה, הם חלשים והשיפור בהם לא סדיר במידה רבה.

162 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש יולי, המספר הנמוך ביותר זה ארבעה חודשים, לאחר תוספת של 188 אלף משרות ביוני, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 185 אלף משרות לאחר תוספת של 195 אלף משרות שעליה דווח במקור ביוני. נתוני חודש מאי תוקנו אף הם כלפי מטה לגידול של 176 אלף משרות לעומת תוספת של 195 אלף משרות שעליה דווח במקור. שיעור האבטלה ירד בחודש שעבר לרמה של 7.4% לעומת 7.6%. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר לרמה של 7.5%.

מניות במוקד: לינקדאין, דל, שברון ו-AIG

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט הולכת ומתקרבת לסיומה, ותשע חברות הנכללות במדד המניות S&P 500 מפרסמות היום את תוצאותיהן הכספיות. מתוך 375 החברות הנכללות במדד שכבר פירסמו דו"חות רבעוניים, 67.5% רשמו רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-55% דיווחו על מכירות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס.

לינקדאין, הרשת החברתית העסקית, דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על רווח של 3.7 מיליון דולר, או שלושה סנט למניה, ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 2.8 מיליון דולר, או שלושה סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 38 סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 31 סנט למניה. בשורה העליונה רשמה לינקדאין בתקופה המדווחת הכנסות של 363.7 מיליון דולר, זינוק של 59% לעומת הרבעון השני של שנת 2012, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 354.3 מיליון דולר. בעקבות דו"חות, העניקו אנליסטים של בית ההשקעות קנטור פיצג'רלד המלצת "קנייה" למניית לינקדאין, והעלו את מחיר היעד למניה מ-170 דולרים ל-250 דולרים.

שברון, חברת הנפט השנייה בגודלה בעולם במונחי שווי שוק, דיווחה היום על ירידה ברווח הנקי זה הרבעון השני ברציפות על רקע ירידת מחיר הנפט הגולמי ובתפוקת הנפט של החברה. החברה רשמה ברבעון השני של השנה רווח של 5.37 מיליארד דולר, או רווח של 2.77 דולר למניה, לעומת רווח של 7.21 מיליארד דולר, או רווח של 3.66 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 2.77 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 2.96 דולר למניה.

חברת הביטוח AIG הודיעה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על כוונתה לשוב ולחלק דיווידנד למשקיעים לראשונה מאז המשבר הפיננסי. החברה הודיעה בעת פרסום תוצאותיה הרבעוניות כי תתחיל לחלק דיווידנד של 10 סנט למניה וכל על תוכנית לקנייה חוזרת של מניות בסך מיליארד דולר. AIG רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 2.73 מיליארד דולר לעומת רווח של 2.33 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. לאחר מס רשמה החברה רווח תפעולי של 1.66 מיליארד דולר, או רווח של 1.12 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 85 סנט למניה.

מייסד יצרנית המחשבים דל, מייקל דל, שיפר את הצעתו לרכישת החברה לסכום של עד 24.9 מיליארד דולר באמצעות דיווידנד מיוחד, והשיג בתמורה ויתורים מדירקטוריון החברה אשר יגדילו סיכויי אישור העסקה על ידי בעלי מניות דל. דל ושותפתו, חברת ההשקעה הפרטית סילבר לייק, מציעים דיווידנד מיוחד של 13 סנט לניה בנוסף להצעת הרכש המשופרת של 13.75 דולר למניה עבור החברה, לפי הודעה שפירסמה ועדה מיוחדת של דירקטוריון דל היום. בתמורה, בעלי מניות דל נכון ל-13 באוגוסט יהיו רשאים להצביע על אישור העסקה, כאשר הימנעות בהצבעה לא תיחשב אותו כהצבעה נגדה. הצבעת בעלי המניות על העסקה תתקיים ב-12 בספטמבר.

בורסות אירופה נסגרו בשיא של 9 שבועות; עלו ב-1.8% השבוע

בורסות אירופה טיפסו זה היום החמישי ברציפות - רצף העליות היומי הארוך מאז אפריל - ונסגרו בשיא של תשעה שבועות, לאחר שאנליסטים של בנק UBS העלו את המלצתם לשוקי המניות של אירופה, לא כולל בריטניה, מ"משקל חסר" ל"נייטרלי".

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פאריס טיפסה ב-0.1%; מדריד הוסיפה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.3% - עלייה יומית חמישית ברציפות - ונסגר בשיא של תשעה שבועות. בסיכום שבועי טיפס המדד ב-1.8%.

רויאל בנק אוף סקוטלנד הודיע היום על מינוי המנכ"ל החדש רוס מקאוון ועל מעבר לרווח במחצית הראשונה של השנה.

בורסות אסיה: טוקיו קפצה ב-3.3%

המסחר באסיה התנהל בעליות שערים על רקע הראלי אתמול בוול סטריט ויציבות במסחר במטבע הין. טוקיו עלתה ב-3.3%; שנחאי טיפסה ב-0.02%; הונג קונג הוסיפה 0.4%. בורסת ג'קארטה עלתה ב-0.2% לאחר שהתפרסם כי כלכלת אינדונזיה צמחה בקצב שנתי של 5.8% ברבעון האחרון לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

מניית סוני עלתה ב-0.9% לאחר שאתמול דיווחה החברה על רווח גבוה מהתחזיות, הודות לצמצום עלויות, השקת סמארטפונים חדשים וחולשת הין. הרווח הנקי של סוני הסתכם ברבעון שעבר ב-3.48 מיליארד ין (35 מיליון דולר), לעומת הפסד של 24.6 מיליארד ין ברבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים צפו כי הרווח יסתכם ב-2.6 מיליארד ין. מניית שארפ עלתה ביותר מ-3% לאחר שהחברה דיווחה הבוקר על הפסד קטן מהצפוי ברבעון.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker