עונת הדו"חות |

גל תביעות וקנסות פגעו ברווחיות הבנקים האירופים

ענקית התקשורת היפנית סופטבנק דיווחה על רווח של 2.4 מיליארד דולר ברבעון השני; ספרינט הפסידה 1.6 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פייזר, חברת התרופות הגדולה בעולם, דיווחה על רווח נקי של 14.1 מיליארד, או 1.98 דולר למניה, יותר מפי ארבע לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל בשנה שעברה שהגיע ל-3.25 מיליארד דולר או 43 סנט למניה. כנסות החברה ירדו ל-13 מיליארד דולר לעומת 13.03 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה הודיעה אתמול כי תפריד את פעילות החברה לשתי יחידות לתרופות המותג פייזר ויחידה אחת שתעסוק בתרופות גנריות.  

גל תביעות וקנסות פגעו ברווחיות הבנקים

UBS, הבנק הגדול בשווייץ, דיווח היום על גידול של 32% ברווחיו ברבעון השני, לסך של 690 מיליון פרנק שוויצי (741 מיליון דולר). הכנסות הבנק טיפסו ב-15% והסתכמו ב-7.4 מיליארד פרנק שוויצי. הבנק פירסם תוצאות ראשוניות לרבעון כבר בשבוע שעבר, כאשר דיווח על הסדר לפיו ישלם 885 מיליון דולר ליישוב תביעה פדרלית בארה"ב. לדו"ח המלא

ברקליס, הבנק השני בגודלו בבריטניה לפי נכסים, יגייס 5.8 מיליארד ליש"ט (8.9 מיליארד דולר) באמצעות הנפקת זכויות כדי לעמוד בתשלומים שהוא חייב ללקוחות, כך אמר הבנק היום עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני. הבנק דיווח על ירידה של 17% ברווח לפני מס במחצית הראשונה של השנה שהסתכם ב-3.96 מיליארד ליש"ט (5.5 מיליארד דולר). הכנסות החברה ירדו ב-3% לעומת המחצית המקבילה בשנה שעברה והסתכמו ב-15 מיליארד ליש"ט. לדו"חות המלאים

דויטשה בנק, הבנק הגדול באירופה, דיווח היום על צניחה של 49% ברווחיו ברבעון השני, לסך של 334 מיליון יורו, על רקע הפרשה בסך כ-600 מיליון יורו לכיסוי הוצאות משפטיות בשלל פרשות, משערוריית המניפולציה בליבור, ועד להונאות בשוק הדיור האמריקאי. הכנסות הבנק הסתכמו ב-8.2 מיליארד יורו, עלייה של כ-2.5%.

סופטבנק הכפילה הרווחים

סופטבנק, חברת התקשורת היפנית שרכשה 78% מספרינט האמריקאית תמורת 21.6 מיליארד דולר דיווחה על רווח של 238 מיליארד ין (2.4 מיליארד דולר) ברבעון השני של 2013, יותר מכפול מהרווח ברבעון המקביל בשנה שעברה ומעל לתחזיות האנליסטים. 810,500 לקוחות התווספו לחברה ברבעון האחרון, נתון גבוה לעומת שתי המתחרות המובילות שלה ביפן NTT DoCoMo ו- KDDI.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-391 מיליארד ין (3.9 מיליארד דולר) לעומת 389 מיליארד ין ברבעון המקביל אשתקד. המנכ"ל והמייסד מסיושי סן נתן תחזית שנתית לרווח תפעולי של טריליון ין, בדומה לתחזיות קודמות.

ספרינט הפסידה 1.6 מיליארד דולר

ספרינט, ספקית הסלולר השלישית בגודלה בארה"ב דיווחה על הפסד של 1.6 מיליארד דולר או 53 סנט למניה, לעומת הפסד של 1.4 מיליארד דולר או 46 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה עלו ל-8.87 מיליארד דולר לעומת 8.84 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.אנליסטים של ספקית המידע הפיננסית תומפסון רויטרס צפו להכנסות בגובה 8.7 מיליארד דולר.

ספרינט ציינה בדו"ח את העסקות האחרונות שסגרה החברה בין היתר רכישת 78% ממנה על ידי סופטבנק היפנית ורכישת ספקית הסלולר קלירווייר. רכישת קלירווייר תעניק לספרינט בעלות מלאה על הספקטרום של קלירווייר, מה שיקל עליה להציע למשתמשיה גלישה מהירה באינטרנט הסלולרי. לדו"חות המלאים

אלקטל-לוסנט עלתה על הציפיות

יצרנית ציוד התקשורת אלקטל-לוסנט עלתה על ציפיות אנליסטים כאשר דיווחה על רווח תפעולי בסך 24 מיליון יורו, לעומת הפסד תפעולי של 85 מיליון יורו ברבעון המקביל. ההפסד הנקי של החברה התרחב ל-885 מיליון יורו, והכנסותיה צמחו ב-1.9% והסתכמו ב-3.61 מיליארד יורו. אנליסטים צפו הפסד נקי בסך 280 מיליון יורו והכנסות בסך 3.48 מיליארד יורו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker