"ניו יורק טיימס": לארי סאמרס אינו מתאים לראשות הבנק הפדרלי

העיתון הליברלי הביע תמיכה בג'נט ילן במאמר המערכת האחרון שלו: "העובדות הן לצידה של ילן, האם גם הנשיא?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"ניו יורק טיימס" מתערב בוויכוח על מינוי הנגיד הבא של הכלכלה הגדולה, בעולם ומסמן את ג'נט ילן כמועמדת המועדפת. "לארי סאמרס הוא לא האדם המתאים ביותר לתפקיד נגיד הבנק הפדרלי", נכתב ב"טיימס".

לפי מאמר המערכת של העיתון, חלק מתומכי סאמרס, שנחשב לבן חסותו של שר האוצר לשעבר רוברט רובין, טוען עתה כי יש צורך אף במועמד שלישי על רקע היריבות הגוברת.
"שטויות", נכתב במאמר בנוגע לכוונה למציאת המועמד השלישי. "דבר לא קרה בשבועות האחרונים שמשנה את העובדה שאיש לא יכול להשתוות לשילוב של ניסיון ואקדמיה כמו שמציעה ילן. ואיש לא יביא למשרה את רמת התיאוריה ורמת הניסיון בפועל עם מדיניות מוניטרית ורגולטורים כמו ילן".

לפי ה"טיימס" המעגל הקרוב של סאמרס הוא המעגל שרגיל לשלוט בקבלת ההחלטות הכלכליות בתקופת כהונת ביל קלינטון והכהונה הראשונה של אובמה, הם גם היו שותפים למעגלי וול סטריט בתקופת כהונתו ג'ורג' בוש. "על רקע המשבר הכלכלי וחוקי דוד פרנק, תומכי סאמרס רוצים בתפקיד הנגיד מישהו שחולק את דעותיהם בנוגע למגזר העסקי", נכתב בעיתון.

"ילן היא לא כזו. היא לא 'אחת מהחברה' והיא מזכירה לחבורה של סאמרס נשים אחרות בעלות הישגים, שהתנגחו עימם בעבר. בסופו של דבר, הבחירה היא בידיו של אובמה. העובדות הן לצידה של ילן, האם גם הנשיא?".

לארי סאמרס

נגיד הבנק הפדרלי בן ברננקי צפוי לפרוש מתפקידו בסוף ינואר 2014 ואובמה הוא זה שיבחר את מחליפו. מחליפו של ברננקי צפויל הוציא לפועל את התוכנית לצמצום ההרחבה הכמותית דבר שמאיים על המשקיעים. הבנק המרכזי מזרים כיום 85 מיליארד דולר למשק האמריקאי בכל חודש, אך לאור התאוששות הכלכלה אמר ברננקי לאחרונה כי הגיעה העת לרסן את הזרמת הכספים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker