80% מהאמריקאים סבלו בחייהם מעוני או אבטלה

הפערים בשיעור העוני בין קבוצות אתניות בארה"ב הצטמצמו מאז שנות ה-70; 63% מהלבנים רואים את מצבם הכלכלי כ"עגום"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ארבעה מכל חמישה אמריקאים סובלים מקשיי תעסוקה ונמצאים בקרבת קו העוני בשלב מסוים בחייהם, כך לפי נתוני סקר שפרסמה סוכנות הידיעות אי-פי.

הממצאים מתפרסמים בשעה שנשיא ארה"ב ברק אובמה מנסה להתמקד שוב בכלכלה ולהראות כי הוא דואג למעמד הבינוני. בסוף השבוע אמר אובמה כי הוא מודאג ששנים של אי שוויון שנפער בהכנסות וההשפעה הנמשכת של המשבר הפיננסי יפוררו את המרקם החברתי בארה"ב ויערערו את אמון האמריקאים בהזדמנויות שניתנות להם. ניידות חברתית "היא חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו האמריקאים, וזה בדיוק מה שנשחק ב-20-30 שנים האחרונות, הרבה לפני המשבר הפיננסי", אמר אובמה בראיון ל"ניו יורק טיימס".

הפערים בשיעור העוני בין קבוצות אתניות שונות הצטמצמו משמעותית מאז שנות ה-70, לפי נתוני מפקד האוכלוסין בארה"ב, ומצבם של הלבנים בארה"ב החמיר. הפסימיות בקרב הלבנים לגבי עתידן הכלכלי של משפחותיהן עלתה לרמה הגבוהה ביותר מאז 1987 לפחות. בסקר האחרון של AP-GfK, כינו 63% מהלבנים את מצבם הכלכלי "עגום".

76% מהאוכלוסיה הלבנה בארה"ב סובלים מחוסר ביטחון כלכלי בשלב זה או אחר בחייהם עד שהם מגיעים לגיל 60, לפי מדד כלכלי חדש שיתפרסם בשנה הבאה על ידי אוקספורד יוניברסיטי פרס. לפי הגדרת המדד, סובל מחוסר ביטחון כלכלי מי שהיה מובטל בנקודה מסוימת בחייו, נזקק במשך יותר משנה לסיוע ממשלתי כמו תלושי מזון, או שהכנסתו מתחת ל-150% מקו העוני. הסיכון לחוסר ביטחון כלכלי בקרב כלל האוכלוסיה האמריקאית עלה ל-79%.

חלוקת מזון בקהילה בארה"בצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker