השבוע בוול סטריט: נאום ברננקי יקבע את הטון

חברות גדולות במגזרי הרכב והתרופות יפרסמו השבוע את הדו"חות הכספיים וכן החברות הטכנולוגיות ילפ ולינקדאין; ביום רביעי ינאם ברננקי לאחר ישיבת ועדת השוק הפתוח

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד

עונת הדו"חות בוול סטריט טרם הסתיימה אך השבוע המשקיעים ממתינים להודעת הבנק הפדרלי ולדו"ח התעסוקה של חודש יולי.

נגיד הבנק בן ברננקי ניסה להרגיע את השווקים בשבוע שעבר כאשר אמר שלוח הזמנים לצמצום ההרחבה הכמותית אינו חקוק בסלע. ביום רביעי ינאם ברננקי עם תום ישיבה בת יומיים של ועדת השוק הפתוח. הוועדה גם תודיע על הריבית במשק, אך צפויה להשאיר את שיעור הריבית ברמה אפסית של 0%-0.25%.

הבנק הפדרלי מזרים כיום 85 מיליארד דולר מדי חודש למשק האמריקאי כדי לתמרץ אותו ולעודד המשקיעים. במאי האחרון הודיע ברננקי כי לאור מצבו הטוב יחסית של המשק, ירסן הבנק את ההזרמה הכמותית. הדבר גרם לפאניקה בשווקים החוששים ממחסור בנזילות.

בורסות וול סטריט נסגרו ביום שישי בעליות קלות אך מדד S&P 500 רשם ירידה שבועית ראשונה זה למעלה מחודש, על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות בארה"ב ובעקבות עלייה מפתיעה בבטחון הצרכנים בארה"ב לשיא של שש שנים.
שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות זה היום השני ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.01% לרמה של 2.56%. עם זאת, בסיכום שבועי טיפסה התשואה על אג"ח אלו ב-0.08%.

בורסות אירופה, אשר נסגרו ביום רביעי האחרון בשיא של שמונה שבועות, נסגרו ביום שישי במגמה שלילית בדרכן לירידה שבועית ראשונה זה חמישה שבועות. בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5%; פרנקפורט נסוגה ב-0.7%; פאריס עלתה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.2% בדרכו לירידה שבועית של 0.3% - שבוע שלילי ראשון זה חמישה שבועות.

מספר יצרניות כלי רכב יפרסמו השבוע את דו"חותיהן. פיאט תדווח על תוצאותיה לרבעון השני ביום שלישי, ביום רביעי יהיו אלה פז'ו ופולקסוואגן וביום שישי תדווח אאודי. רנו  יצרנית הרכב השנייה בגודלה בצרפת, דיווחה בשבוע שעבר על עלייה מפתיעה של 15% ברווחים בשל ירידה בעלויות התעסוקה ולמרות מגמת ההיחלשות בשוק הרכב האירופי. החברה דיווחה על רווחים לפני מסים והוצאות חד פעמיות של 583 מיליון יורו, לעומת 508 מיליון יורו בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים היו לרווחים של כ-400 מיליון יורו.

מספר חברות בולטות יפרסמו את דו"חותיהן בשבוע הבא. חברות התרופות מרק פייזר ואסטרא זנקה ידווחו על תוצאות, במגזר הבנקאות האירופי ניתן למצוא את דויטשה בנק, בנקו סנטנדר, ברקליס ולוידס, במגזר הטכנולוגיה ידווחו ילפ ולינקדאין ובמגזר התעשייה ניתן למצוא את סימנס, התאגיד הגרמני שידווח על תוצאותיו ביום חמישי. 

היום (א') נודע כי פיטר לושר, מנכ"ל סימנס  עוזב את החברה ארבע שנים לפני תום החוזה שלו, וזאת לאחר שחברת ההנדסה הגרמנית פרסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח שנייה בתוך שנה. סימנס, בין שלוש החברות הגדולות בגרמניה במונחי שווי שוק, פרסמהביום שבת בערב הודעה לפיה בפגישה ב-31 ביולי צפוי דירקטוריון החברה לאשר את ההחלטה על הדחתו של לושר.

דו"ח התעסוקה יפורסם ביום שישי ואנליסטים צופים כי למשק האמריקאי התווספו ביולי 175 אלף משרות וכי שיעור האבטלה יירד ל-7.5% לאחר נתון של 7.6% ביוני. בן ברננקי הצהיר מוקדם יותר השנה כי לא יעלה את הריבית במשק עד ששיעור התעסוקה לא יירד לפחות לרמה של 6.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker