רשמית: פובליסיס ואומניקום יתמזגו לחברת הפרסום הגדולה בעולם

החברה הממוזגת תהיה בעלת שווי שוק של 35.1 מיליארד דולר והכנסות צפויות של 23 מיליארד דולר בשנה

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס

פובליסיס ואומניקום, שתיים מסוכנויות הפרסום הגדולות בעולם, הודיעו היום באופן רשמי על כוונתן להתמזג לחברת הפרסום הגדולה בעולם, בשווי של 35 מיליארד דולר.

החברות הציגו את המיזוג כ"מיזוג בין שווים", מה שאומר שפובליסיס הצרפתית ואומניקום האמריקאית יחזיקו כל אחת ב-50% מהחברה החדשה. פובליסיס אמרה כי העסקה צפוי ליצור "ערך רב לבעלי המניות", עם סינרגיות צפויות של 500 מיליון דולר. המשרדים הראשיים של החברה שתיווצר כתוצאה מהמיזוג ימשיכו להיות בפאריס ובניו יורק, נאמר בהודעה.

פובליסיס סמרה כי העסקה, שאושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, צפויה להיות מושלמת ברבעון הרביעי של 2013 או ברבעון הראשון של 2014.

משמעות המיזוג היא שאומניקום ופובליסיס, חברות הפרסום השנייה והשלישית בגודלה בעולם, יעלו על WPP, הגדולה בעולם, בהיקפן. החברה החדשה תהיה בעלת שווי שוק של 35.1 מיליארד דולר עם הכנסות שנתיות של סביב 23 מיליארד דולר. המיזוג יכניס את משרדי הפרסום של פובליסיס, כמו סאצ'י אנד סאצ'י וליאו ברנט, ואת המשרדים של אומניקום, בהם BBDO ו-DDB, תחת קורת גג אחת.

מוריס לוי, יו"ר פובליסיס
מוריס לוי, יו"ר פובליסיסצילום: רויטרס

המיזוג בין פובליסיס לאומניקום צפוי לגרור חקירה של רשויות ההגבלים העסקיים הן באירופה והן בארה"ב, בהתחשב בהיקף הפעילות שלהן. הנתח של שתי החברות משוק הפרסום העולמי היה בשנה שעברה 41%, לעומת 32% ל-WPP.

פובליסיס, שבראשה עומד המנכ"ל מוריס לוי, הוקמה בפאריס ב-1926 על ידי מרסל בלאושטיין. בשנים האחרונות התרחבה החברה ורכשה סוכנויות פרסום דיגיטליות כמו גם חברות בשווקים מתעוררים כמו סין. אומניקום הוקמה ב-1986 כתוצאה ממיזוג בין משרדי הפרסום BBDO, DDB ונידהם הרפר סטירס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker