דומיניק שטראוס-קאהן יעמוד לדין בגין סרסרות

עורך דינו: "ההחלטה להעמידו לדין היא אידיאולוגית - אך חסרת בסיס משפטי"; האישומים קשורים למסיבות מין במלון יוקרתי בעיר ליל בצרפת בהן השתתף שטראוס-קאהן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר קרן המטבע הבינ"ל לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, יעמוד לדין בצרפת בגין אישומים של סרסרות. האישומים קשורים למסיבות מין שאורגנו במלון קרלטון היוקרתי בעיר ליל בצפון צרפת, ואשר זכו לכינוי "פרשת קרלטון".

שטראוס-קאהן הודה כי השתתף במסיבות בשנים 2010 ו-2011, אולם לדבריו לא ידע כי הנשים שהשתתפו בהן עבדו בזנות וקיבלו תשלום עבור שירותיהן. זנות או תשלום עבור שירותי מין הינם חוקיים בצרפת, אך לא גיוס ותשלום עבור זונות למישהו אחר.

שטראוס-קאהן נחקר במקור בחשד לעידוד זנות במסגרת כנופיית פשע מאורגנת, אולם סעיף האישום שיוגש נגדו בסופו של דבר הוא מעט פחות חמור: עידוד זנות במסגרת קבוצה. האישומים יוגשו נגד שטראוס-קאהן וכן 12 גברים נוספים שהשתתפו במסיבות המין בליל.

כתבות נוספות באתר TheMarker

כך הפכה העיר העשירה בארה"ב לפושטת רגל

עורך דינו של שטראוס-קאהן אמר לעיתון הצרפתי "לה מונד" כי מדובר ברדיפה שנובעת ממניעים אידיאולוגיים, אולם חסרת בסיס משפטי. "ההחלטה מבוססת על ניתוח אידיאולוגי ומוסרי, אך בהחלט לא על בסיס משפטי", אמר. "אנו נוכיח בבית המשפט כי זו החלטה לקויה לחלוטין".

דומיניק שטראוס-קאהןצילום: אי-פי

שטראוס-קאהן, בן 64, היה מעורב בשלל שערוריות מין בשנים האחרונות, ובכלל זה האשמות לפיהן אנס חדרנית במלון בניו יורק - אישומים שבוטלו בהמשך. שטראוס-קאהן נעצר בחודש מאי 2011 בניו יורק בעקבות תלונה בגין אונס שהגישה נגדו חדרנית בסוויטה הנשיאותית של מלון סופיטל. האישומים נגדו אמנם בוטלו בהמשך, אולם בעקבות הפרשה הוא נאלץ לפרוש מתפקידו כיו"ר קרן המטבע, והפרשה חיסלה את סיכויו להתמודד בבחירות לנשיאות צרפת.

בעקבות תביעה אזרחית שהגישה נגדו החדרנית, הסכים שטראוס-קאהן לשלם לה פיצויים, וההסכם אושר על ידי בית משפט בניו יורק. סכום הפיצויים לא נמסר. בראיונות שהעניק מאז שטראוס-קאהן הוא טען כי הפרשה היתה קנוניה של יריביו הפוליטיים.

בשנה שעברה, בעקבות הפרשיות, נפרדה משטראוס-קאהן אשתו, העיתונאית הצרפתייה אן סינקלר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker