עונת הדו"חות

נובל אנרג'י החמיצה התחזיות; רווח גבוה מהצפוי לג'נרל מוטורס

לאס וגאס סנדס של אדלסון איכזבה בשל הכנסות נמוכות מהצפוי במקאו וסינגפור; סימנס הורידה את תחזית שולי הרווח התפעולי לשנת הכספים; רווחי קרדיט סוויס גדלו ב-33% לאחר שרווחי חטיבת בנקאות ההשקעות כמעט הוכפלו

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ענקית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס (GM) דיווחה היום על רווח גבוה מהתחזיות ברבעון השני, הודות לזינוק במכירות הטנדרים בארה"ב וקיצוצי עלויות באירופה. 

הרווח הנקי של GM ירד ברבעון השני ל-1.2 מיליארד דולר, או 75 סנט למניה, לעומת רווח של 1.5 מיליארד דולר, או 90 סנט למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה. בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם הרווח ב-84 סנט למניה, מעבר לתחזיות אנליסטים ל-77 סנט למניה. לדו"ח לחצו כאן.

דאו כמיקל, יצרנית הכימיקלים הגדולה בארה"ב במונחי הכנסות, דיווחה היום על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 1.87 דולר למניה לעומת רווח של 55 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה דאו רווח של 64 סנט למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-14.6 מיליארד דולר, כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון השני של שנת 2012, אך מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 14.5 מיליארד דולר. לדו"חות הרבעוניים המלאים לחצו כאן.

חברת האנרגיה האמריקאית נובל אנרג'י, השותפה במאגרי תמר ולווייתן בישראל, דיווחה היום על רווח של 377 מיליון דולר, או 1.04 דולר למניה, ברבעון השני של השנה, זינוק של 29% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 69 סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 74 סנט למניה. בשורה העליונה רשמה נובל בתקופה המדווחת הכנסות של 1.15 מיליארד דולר, צמיחה של 19% לעומת הרבעון שני של שנת 2012, אך פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 1.19 מיליארד דולר. לדו"חות הכספיים המלאים לחצו כאן.

צילום: אלבטרוס

יצרנית הכפכפים הצבעוניים קרוקס דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על נפילה של 43% ברווחיה ברבעון השני של השנה עקב שחיקה בשולי הרווח הגולמי עקב מבצעי הוזלות, וסיפקה תחזית רווח והכנסות נמוכה מהצפוי לרבעון הנוכחי. קרוקס צופה לרשום ברבעון השלישי רווח של 20-23 סנט למניה על הכנסות של 300-310 מיליון דולר - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 39 סנט למניה ומכירות של 325 מיליון דולר. לדו"חות הכספיים המלאים לחצו כאן.

באידו, מפעילת מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בסין ואשר מניותיה נסחרות בוול סטריט, דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על ירידה של 5% ברווחיה ברבעון השני, אולם הכנסתיה קפצו ב-38%. תוצאותיה הכספיות של באידו עלו על תחזיות האנליסטים, והחברה סיפקה תחזית הכנסות חיובית לרבעון הנוכחי. לדו"חות הכספיים המלאים לחצו כאן.

לאס וגאס סנדס, חברת בתי הקזינו הגדולה בארה"ב שבראשה עומד שלדון אדלסון, דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים, בשל הכנסות נמוכות מהצפוי מהימורים בסינגפור ומקאו. החברה רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 529.8 מיליון דולר, או 64 סנט למניה, לעומת רווח של 240.6 מיליון דולר, או 29 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. עם זאת, בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה LVS רווח של 65 סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 68 סנט למניה. הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-3.24 מיליארד דולר, גידול של 26% לעומת הרבעון השני של שנת 2012, אך פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 3.3 מיליארד דולר. לדו"חות הכספיים המלאים לחצו כאן.

דו"חות באירופה

סימנס, חברת ההנדסה הגדולה באירופה המייצגת מגוון מוצרים החל מטורבינות לתחנות כוח וכלה ברכבות מהירות, הורידה את תחזית הרווח השנתית. החברה אינה צופה עוד שולי רווח תפעולי של לפחות 12% מהמכירות בשנת הכספים שתסתיים בספטמבר 2014, מסרה היום החברה על רקע הרעה בתחזיות לשוק.

קרדיט סוויס, הבנק השני בגודלו בשווייץ, דיווח היום על זינוק של 33% ברווחיו ברבעון השני, לאחר שרווחי חטיבת בנקאות ההשקעות כמעט הוכפלו והודות לקיצוצי עלויות. הרווח הנקי של קרדיט סוויס הסתכם ב-1.05 מיליארד פרנק שווייצי (1.12 מיליארד דולר), מעבר לתחזיות אנליסטים שצפו כי יסתכם ב-1.03 מיליארד פרנק. לדו"ח המלא לחצו כאן.

רווחי בנק ההשקעות של קרדיט סוויס לפני מס הסתכמו ב-754 מיליון פרנק, עליה לעומת 314 מיליון פרנק בתקופה המקבילה בשנה שעברה. חטיבת הבנקאות הפרטית וניהול העושר רשמה ירידה ברווח ל-917 מיליון פרנק, לעומת 977 מיליון פרנק ברבעון השני של 2012. חטיבת ניהול העושר משכה אליה 7.5 מיליארד פרנק בכסף חדש מלקוחות.

חברת התרופות השווייצית רוש דיווחה על עליה של 11% ברווחיה במחצית הראשונה, הודות למכירות חזקות של תרופות לטיפול בסרטן השד. הרווח בניכוי סעיפים חד פעמיים עלה במחצית הראשונה ל-6.65 מיליארד פרנק שווייצי (7.1 מיליארד דולר), מעבר לתחזיות אנליסטים. לדו"ח המלא לחצו כאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker