הרווארד נפלה למקום ה-8 בדירוג האוניברסיטאות של "פורבס"

אוניברסיטת סטנפורד כבשה את ראש הרשימה, ואחריה פאמונה מקליפורניה; כל 21 האוניברסיטאות הראשונות ברשימה הן פרטיות; הדירוג שם דגש על הכלים שעימם מצוידים סטודנטים בתום לימודיהם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אוניברסיטת סטנפורד הסמוכה לסן פרנסיסקו, קליפורניה, היא המוסד האקדמי המוביל בארה"ב, לפי דירוג מגזין "פורבס" לשנת 2013. למקום השני הגיעה במפתיע אוניברסיטת פאמונה, גם היא בקליפורניה. מנגד, אוניברסיטת הרווארד, הנתפסת בעיני רבים כמובילה והיוקרתית בעולם, הידרדרה למקום השמיני בדירוג.

הדירוג כולל 650 מוסדות אקדמיים ברחבי ארה"ב. ב"פורבס" מציינים כי מה שמבדל את הדירוג שלהם משאר הדירוגים הוא הדגש על ארגז הכלים שסטודנט מצויד עימו כשהוא מסיים את לימודיו, לעומת דירוגים אחרים שנותנים משקל לא מבוטל לתנאי הכניסה למוסד האקדמי וציונים בבחינות הקבלה. ב"פורבס" התייחסו לארבעה היבטים מרכזיים: רמת העניין בקורסים; סיכויי השלמת התואר בתום ארבע שנים; הסיכון לסיים את הלימודים עם נטל חובות כבד ותכניות ההלוואה המוצעות; סיכויי הקבלה למשרה טובה לאחר קבלת התואר.

הרווארדצילום: בלומברג

כתבות נוספות ב-TheMarker

למי הצביעו 51% ממקבלי שכר המינימום ואיזו מפלגה הכי פופולרית אצל הרווקים

כך מבזבזת רשות השידור את כספי הציבור על תוכניות כושלות שמפיקים מקורביה

במקום השלישי דורגה אוניברסיטת פרינסטון – אחרי שהגיעה לראש הרשימה בעבר, רביעית אוניברסיטת ייל וחמישית אוניברסיטת קולומביה. במקום השישי סמרתמור קולג' מפנסילבניה ובמקום השביעי האקדמיה הצבאית של צבא ארה"ב. הרווארד כאמור במקום השמיני – ירידה של 2 מקומות מהשנתיים הקודמות, השכנה וויליאמס קולג' מקום אחד אחריה ואת העשיריה הראשונה נועל המכון הטכנולוגי מסצ'וסטס (MIT).

לראשונה מאז החל "פורבס" לערוך את הדירוג ב-2007, שני המקומות הראשונים ברשימה אינם כוללים מוסדות אקדמיים המשתייכים ל"ליגת הקיסוס" (Ivy League). כל 21 האוניברסיטאות הראשונות ברשימה הן פרטיות, והמוסד האקדמי הציבורי שדורג הכי גבוה הוא אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, במקום ה-22. "פורבס" נקט סנקציה חדשה כשהישעה מהדירוג לשנתיים ארבע אוניברסיטאות שנתפסו בזיוף נתונים ששלחו למשרד החינוך האמריקאי – בהן אוניברסיטת אמורי ואיונה קולג'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker