בורסות וול סטריט, אשר השלימו ביום שישי עלייה שבועית רביעית ברציפות, נסגרו בעליות קלות ביום המסחר הראשון של השבוע, לאחר שירידה מפתיעה במכירות הבתים בארה"ב ודו"חות כספיים מאכזבים של ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס, חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להתחיל לצמצם את התמריצים לכלכלה הגדולה בעולם.

מדד דאו ג'ונס, שעלה בשבוע שעבר ב-0.5% והשלים בכך שבוע חיובי רביעי ברציפות, נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500 , שנסגר ביום שישי בשיא נומינלי והשלים בכך זינוק של 150% משפל של 12 שנים אליו נפל בחודש מארס 2009, טיפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.4%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 2.49%, לאחר שבמהלך המסחר ירדה לרמה של 2.46% - רמתה הנמוכה ביותר מאז השלישי ביולי. התשואה על האג"ח נפלה בשבוע שעבר ב-0.1% בהמשך לנפילה של 0.16% בשבוע שעבר - והשלימה בכך את הירידה הדו-שבועית החדה ביותר מאז אוגוסט 2012.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אפל בוחנת מסכים גדולים יותר בדגמים הבאים של אייפון ואייפד

מגזין TheMarker // רודפים מצליחים? "דנקנר יברח מן הסתם כשיוכל"

הזהב בזינוק החד זה שנה; הין מתחזק בעקבות הבחירות ביפן

בשוק הסחורות, מחיר הנפט הגולמי ירד לראשונה זה ארבעה ימים ונסוג משיא של 16 חודשים, ומחיר הזהב רשם הזינוק החד ביותר זה למעלה משנה ונסגר מעל לרמה של 1,300 דולר לאונקייה לראשונה זה למעלה מחודש.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 106.91 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הנפט הגולמי נסגר ביום שישי בשיא של 16 חודשים והשלים שבוע רביעי ברציפות של עליות, שבמהלכם קפץ ב-14.6%.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,336 דולר לאונקייה - שיא של יותר מחודש - עלייה של 3.3%, הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משנה.

בשוק המט"ח, הין היפני מתחזק מול הדולר לראשונה זה ארבעה ימים לאחר שמפלגת השלטון של ראש הממשלה שינזו אבה לא הצליחה להשיג רוב מוחלט בבחירות לבית העליון של הפרלמנט ביפן.

הין מטפס ב-0.9% מול הדולר 99.55 ין לדולר, לאחר שמוקדם יותר כבר התחזק ב-1% מול המטבע האמריקאי. הין מוסיף 0.4% מול היורו לרמה של 131.76 ין ליורו. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.3166 דולר ליורו.

"התגובה הרפלקסיבית של השוק גורמת להתחזקות הין מכיוון שהיו אנשים שקיוו שמפלגת השלטון תשיג רוב", אמר אסטרטג המט"ח לי הרדמן מבנק אוף טוקיו-מיצובישי UFJ, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "המפתח טמון במדיניות המוצהרת של הממשלה ובמידה שבה היא תיושם. אם הממשלה תעמוד במילתה, ותיישם את הרפורמות, אז הין ימשיך להיות שלילי".

עליית ריבית המשכנתאות גררה נפילה מפתיעה במכירות בתים בארה"ב

המכירות של בתים קיימים בארה"ב ירדו במפתיע בחודש יוני ורשמו את הנפילה החדה ביותר השנה, על רקע ביקוש דל ועלייה בריבית על המשכנתאות בארה"ב.

מכירות בתים קיימים ירדו בחודש שעבר ב-1.2% לעומת החודש הקודם - הירידה החדה ביותר בשנת 2013 - לקצב שנתי של 5.08 מיליון בתים, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). תחזית הכלכלנים היתה לעלייה בקצב המכירות לקצב שנתי של 5.26 מיליון בתים. עם זאת, קצב המכירות ביוני היה השני הכי גבוה מאז נובמבר 2009. נתוני חודשי מאי תוקנו כלפי מטה לקצב מכירות שנתי של 5.14 מיליון בתים לעומת קצב של 5.18 מיליון בתים שעליו דווח במקור.

הירידה המפתיעה במכירות בתים קיימים מצביעה על כך שעליית הריבית על המשכנתאות שנרשם בסוף חודש שעבר החלה לפגוע במכירות הבתים מוקדם מהצפוי. הריבית על משכנתאות ל-30 שנה, המשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, טיפסה בחודש שעבר מ-3.68% ל-4.07% - רמתה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2011.

עונת הדו"חות בוול סטריט: מקדונלד'ס וגאנט

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט צוברת תאוצה, ולמעלה מ-150 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500, בהן אפל, פייסבוק ואמזון, יפרסמו השבוע את תוצאותיהן הכספיות. מתוך 106 החברות שנכללות במדד שכבר פירסמו את דו"חות רבעוניים, 73% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-53% רשמו מכירות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

מקדונלד'ס, רשת המזון המהיר הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח נקי של 1.4 מיליארד דולר, או רווח של 1.38 דולר למניה, ברבעון השני של השנה - עלייה של 3.7% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 1.4 דולר למניה. מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-7.08 מיליארד דולר, צמיחה של 2.4% לעומת הרבעון השני של שנת 2012 אך פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 7.09 מיליארד דולר.

גאנט, מו"לית העיתון "USA טודיי" המרחיבה את פעילותה בתחום הטלוויזיה, דיווחה היום על רווח רבעוני שתאם את תחזיות האנליסטים לאחר שצמיחה בהכנסותיה בתחום הטלוויזיה פיצתה על ירידה בהכנסות מפרסום בתחום העיתונות המודפסת. החברה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 113.6 מיליון דולר, או 48 סנט למניה, ירידה של 5.2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה גאנט רווח של 58 סנט למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

דו"חות UBS ופיליפס דחפו את בורסות אירופה לשיא של 7 שבועות

בורסות אירופה נסגרו בשיא של שבעה שבועות לאחר שענק הבנקאות השווייצי UBS וחברת פיליפס ההולנדית דיווחו על עלייה ברווחיהם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.1%; פרנקפורט נסגרה ללא שינוי; פאריס עלתה ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.2%. המדד נסגר ביום שישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-31 במאי, בדרכו לעלייה שבועית של 1.2% - שבוע חיובי רביעי ברציפות.

בנק UBS השוויצי דיווח על עלייה ברווחיו, אל מעבר לציפיות האנליסטים, ומנייתו מתחזקת. הבנק דיווח על רווח נקי בסך 690 מיליון פרנק שוויצי (734 מיליון דולר), עלייה של 31% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, והרבה מעל לתחזיות אנליסטים לרווח של 586 מיליון פרנק. הדיווח היום היה דיווח חלקי מקדים - תוצאות הבנק המלאות לרבעון השני יתפרסמו ב-30 ביולי.

פרשת גלקסו-סמיתקליין  מסתעפת לאחר שהיום הודיעה החברה כי חלק מבכיריה בסין הפרו את החוק. אבאס חוסיין, ראש מחלקת השווקים המתעוררים בחברה שנשלח בשבוע שעברל סין כדי להגיב למשבר אמר: "מספר בכירים ב-GSK סין, שהכירו את המערכת היטב, כנראה פעלו מחוץ לתהליכים הנהוגים ועברו על החוק".

אסיה: טוקיו נסגרה בעליות בעקבות הבחירות ביפן

המסחר באסיה ננעל היום בעליות לאחר נצחונו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה בבחירות לבית העליון בפרלמנט: טוקיו ננעלה בעלייה של 0.5% בסופו של יום מסחר תנודתי; סיאול עלתה ב-0.5%; אוסטרליה עלתה ב-0.6%; הונג קונג עלתה ב-0.2%; שנחאי עלתה ב-0.6%. 

ראש ממשלת יפן שינזו אבה נהנה אתמול מניצחון מפלגתו בבחירות לבית העליון בדיאט, הפרלמנט היפני, מה שצפוי לחזק את כוחו ואת יכולתו לבצע מהלכים כלכליים ופוליטיים. בד בבד, ניצחונו מעלה חששות כי אבה יאבד עניין ברפורמות כלכליות ויעביראת המוקד לאג'נדה הלאומנית שלו. מאז חזר אבה לשלטון, הין נחלש, מה שמסייע ליצואניות היפניות ומעודד אינפלציה במדינה שסבלה משנים רבות של דפלציה. שוקי המניות עלו בחדות, והצמיחה הכלכלית התאוששה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker