ה-OECD פירסם דו"ח למאבק בהתחמקות ממס של תאגידים

הארגון הגיש את הדו"ח למדינות המשתתפות בפסגת ה-G20 שנפתחת היום במוסקווה ■ "תם תור הזהב של אי תשלום מס", אמר מנהל המרכז למדיניות מס ב-OECD

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) הגיש היום הצעה לתכנית בינלאומית למאבק באסטרטגיות ההתחמקות ממס של חברות כמו אפל, גוגל ויאהו, לקראת פתיחת פסגת ה-G20 של שמונה המדינות המתועשות במוסקווה.

תוכנית ה-OECD שואפת לפתח חוקים בשנתיים הקרובות שימנעו מחברות לחמוק ממס ולחייב אותן לחשוף בפני רגולטורים את מקורות הרווח שלהם ברחבי העולם.

"תור הזהב של 'אנחנו לא משלמים מס בשום מקום' נגמר", אמר לעיתונאים פסקל סנט-אמאן, מנהל המרכז למדיניות מס ב-OECD היושב בצרפת. הארגון התבקש על ידי מדינות ה-G20 לגבש מדיניות לתופעה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

השכונות יפות והמחירים אטרקטיביים: מה עוצר את יבנה מלכבוש את השוק?

בריטניה רוצה להפוך למעצמת פצלי גז בעזרת מערכת מיסוי "נדיבה במיוחד"

מנכ"ל גוגל, לארי פייג'צילום: רויטרס

הדו"ח יהווה תוספת למאמצי ממשלות רבות, המתמודדות עם גירעונות כבדים, להגדיל את ההכנסות מחברות רווחיות. הוא מתפרסם בהמשך לשימועים בפרלמנטים בבריטניה וארה"ב שבהם נחשף כיצד הצליחו חברות ענק לחמוק ממסים של מיליארדי דולרים באמצעות העברת רווחים לחברות רשומות במקלטי מס כמו איי קיימן ואיי ברמודה.

גוגל, למשל, חמקה ממס של יותר מ-2 מיליארד דולר בשנה באמצעות העברת רווחים לברמודה, כפי שדווח בבלומברג בדצמבר 2012. אף שאין כל פעילות כלכלית באי, "כל הרווחים עוברים אליו", אמר סנט-אמאן, בלי להתייחס מפורשות לגוגל. "זה לא תקין, ועלינו לתקן את זה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות