סיון פינגולד

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, הודיע על עלייה של 63% ברווחי הרבעון השני של 2013 שהסתכמו ב-4.01 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים ולעומת 2.46 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הבנק דיווח עוד על עלייה של 3.5% בהכנסות ל-22.73 מיליארד דולר.

בנק אוף אמריקה הוא הבנק החמישי מבין הבנקים הגדולים בארה"ב שמפרסם את דו"חותיו לרבעון השני. ביום שישי דיווחו ג'י.פי מורגן וולס פרגו על עלייה ברווחים וכך גם סיטי שדיווח שלשום על עלייה של 42% ברווחים. גולדמן סאקס הודיע אתמול כי יותר מהכפיל את רווחי הרבעון השני לעומת הרבעון המקביל. למרות רווחי הבנקים שעקפו עד כה את תחזיות האנליסטים המשקיעים חוששים כי העלייה בריביות תעיב על שוק המשכנתאות והצניחה בשוק האג"ח עלולה להשפיע על הסנטימנט החיובי. 

בנק אוף אמריקה הפך לבנק המשכנתאות הגדול בארה"ב לאחר שהשתלט על קאנטרי וייד בתקופת המשבר הפיננסי ב-2008. כיום, עם זאת, הוא בנק המשכנתאות הרביעי בגודלו בארה"ב לאחר שמוניהן החליט לצמצם את עסקי המשכנתאות.

ולס פרגו, בנק המשכנתאות הגדול ביותר בארה"ב כיום וג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול ביותר לפי נכסים, צופים ירידה בכמות המשכנתאות בעיקר בגלל הירידות בשוקי האג"ח שגררו אחריהן עליות בריביות.

לדו"ח המלא לחצו כאן

ירידה של 24% ברווחי חברת הצעצועים מאטל על רקע ירידה במכירות בובת ברבי. בעלת פישר פרייס דיווחה על רווח של 73.3 מיליון דולר לעומת 96.2 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. המכירות עלו ב-1% ל-1.17 מיליארד דולר. מכירות המותג ברבי ירדו זה רבעון רביעי ברציפות. החברה הודיעה כי תעניק דיבידנד של 36 סנט למניה ברבעון השלישי. מאוחר יותר היום יפורסמו דו"ח אמריקן אקספרס, בנק אוף אמריקה, אינטל, נוברטיס ואי.ביי.

לדו"ח המלא לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום