ספק לגבי המשך צמיחתה חתך את שווי טסלה בשני מיליארד דולר

(עדכון) אנליסט הרכב של גולדמן סאקס העניק למניית יצרנית המכוניות החשמליות מחיר יעד הנמוך ביותר מ-30% ממחיר המניה שנסקה ב-275% מתחילת השנה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שווי השוק של יצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית טסלה נחתך היום ביותר משני מיליארד דולר לאחר שאנליסט של גולדמן סאקס העריך כי מחיר מניית החברה מוערך ביתר לאחר שנסק ב-275% מתחילת השנה ועד אתמול, והביע ספק לגבי פוטנציאל הצמיחה במכירות החברה.

אנליסט הרכב של גולדמן סאקס, פטריק ארשמבו, העניק למניית טסלה מחיר יעד של 84 דולרים - הנמוך ביותר מ-30% מהמחיר בו נסגרה המניה ביום שני. עקב כך, נפלה מניית טסלה ב-14% במסחר בוול סטריט למחיר של כ-108 דולרים.

ארשמבו הציג בדו"ח שפירסם שלושה תסריטים עתידיים אפשריים עבור טסלה, שבראשה עומד המיליארדר אילון מאסק ואשר עברה במפתיע לרווח מוקדם יותר השנה. לפי התסריט הראשון, תמכור החברה השנה 105 אלף כלי רכב עם שולי רווח תפעולי של 14.6%. תסריט זה מצדיק לדבריו מחיר של 58 דולר בלבד למניה.

התסריט השני, לפיו תמכור החברה 150 אלף כלי רכב עם שולי רווח תפעולי של 14.8%% מצדיק מחיר של 83 דולר למניה. לפי התסריט השלישי - האופטימי ביותר - תמכור החברה 200 אלף כלי רכב עם שולי רווח של 15.2%, ותכבוש נתח של 3.5% משוק מכוניות היוקרה. תסריט זה מצדיק לדברי ארשמבו מחיר של 113 דולר למניה - שאף הוא עדיין נמוך באופן משמעותי ממחיר של כ-127 דולרים בו נסגרה מניית טסלה ביום שני.

טסלהצילום: ויקיפדיה

לדבריו, המשך הביקוש לרכבי טסלה בטווח הארוך הוא אחד הסיכונים המאיימים על החברה. בשקלול שלושת התסריטים העניק ארשמבו למניית טסלה מחיר יעד של 84 דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker