הבטחון בענף הבנייה בארה"ב קפץ לשיא של 7 שנים

האינפלציה והתפוקה התעשייתית בארה"ב רשמו העלייה החדה ביותר זה ארבעה חודשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מדד המחירים לצרכן והתפוקה התעשייתית בארה"ב טיפסו ביוני בשיעור החד ביותר זה ארבעה חודשים, ומדד הביטחון בענף הבנייה בארה"ב זינק ביולי לשיא של שבע שנים,
לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב עלה ביוני ב-0.5% לעומת החודש הקודם - העלייה החדה ביותר זה ארבעה חודשים - בעקבות עלייה במחירי הדלק, לאחר עלייה של 0.1% במאי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.3%. עם זאת, מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והדלק, טיפס ביוני ב-0.2% - עלייה זהה לזו שנרשמה בחודש מאי, ובהתאם לתחזיות הכלכלנים.

לעומת חודש יוני 2012 עלה מדד המחירים לצרכן ב-1.8% לעומת עלייה של 1.4% בחודש מאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 1.6% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני. מדד הליבה עלה ב-1.6% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני - בהתאם לתחזיות הכלכלנים - לאחר עלייה של 1.7% במאי.

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה ביוני ב-0.3% - העלייה החדה ביותר מאז פברואר - הודות לעלייה חדה בתפוקה של מכשירי חשמל ביתיים ומוצרי רכב, מסר היום הבנק הפדרלי. העלייה היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים. נתוני אפריל תוקנו כלפי מעלה לירידה של 0.3% לעומת ירידה של 0.4% שעליה דווח במקור. נתוני מאי, אשר הצביעו על יציבות בתפוקה התעשייתית, נותרו ללא שינוי.

כלכלת ארה"ב

מדד הביטחון בענף הבנייה של איגוד הקבלנים בארה"ב (NAHB) ובנק ולס פרגו קפץ בחודש יולי לרמה של 57 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז ינואר 2006 - לעומת רמה של 51 נקודות ביוני.

מדד יוני היה הראשון מאז 2006 שהיה מעל לרמה של 50 נקודות. מדד מעל לרמה זו מצביע על כך שהקבלנים אופטימיים לגבי מגמת המכירות, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף פסימיות. תחזית הכלכלנים היתה כי למדד של 52 נקודות - ללא שינוי לעומת הנתון שעליו דווח במקור בחודש יוני. העלייה של המדד בחודש יולי היה עלייה חודשית שלישית ברציפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker