עונת הדו"חות

רווחי גולדמן סאקס הוכפלו ברבעון ל-1.93 מיליארד ד'

קוקה קולה דיווחה על ירידה של 4% ברווחי הרבעון השני שהסתכמו ב-2.68 מיליארד דולר ברבעון השני; ג'ונסון אנד ג'ונסון תחלק דיבידנד ברבעון השלישי של 0.66 סנט למניה

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד

גולדמן סאקס, אחד הבנקים הגדולים בארה"ב יותר מהכפיל את רווחיו ברבעון השני ל-1.93 מיליארד דולר או 3.7 דולר למניה לעומת 962 מיליון דולר או 1.78 דולר למניה ברבעון השני בשנה שעברה. מניית גולדמן עלתה עד כה השנה ב-28% לאחר שב-2012 עלתה ב-41%. הכנסות גולדמן עלו ב-23% ל-8.6 מיליארד דולר.

כמו יתר הבנקים הגדולים בארה"ב, גם גולדמן סבל מהירידה בשוק האג"ח ובשוק המניות לאחר שבחודש מאי הודיע נגיד הבנק המרכזי בן ברננקי כי בקרוב יצמצם את תוכנית ההרחבה הכמותית לאור השיפור בכלכלת ארה"ב. הדבר הוביל לירידות בשווקים ובפרט בשוק האג"ח האמריקאי.

גולדמן הוא הבנק הרביעי מבין הבנקים הגדולים בארה"ב שמפרסם את דו"חותיו לרבעון השני. ביום שני דיווחו ג'י.פי מורגן וולס פרגו על עלייה ברווחים וכך גם סיטי שדיווח אתמול על עלייה של 42% ברווחים. למרות רווחי הבנקים שעקפו עד כה את תחזיות האנליסטים המשקיעים חוששים כי העלייה בריביות תעיב על שוק המשכנתאות והצניחה בשוק האג"ח עלולה להשפיע על הסנטימנט החיובי. בניגוד לג'יי.פי מורגן ולוולס פרגו, גולדמן סאקס אמנם סוחר במוצרי משכנתאות אך אינו שחקן משמעותי בהנפקתן.

לדו"ח המלא לחצו כאן

קוקה קולה דיווחה על ירידה של 4% ברווחי הרבעון השני שהסתכמו ב-2.68 מיליארד דולר ברבעון השני לעומת 2.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות חברת המשקאות ירדו ב-3% ל12.75 מיליארד דולר.

לדו"ח המלא לחצו כאן

ג'ונסון אנד ג'ונסון הודיעה כי תחלק ברבעון השני דיבידנד של 0.66 סנט למניה ברבעון השלישי של 2013. החברה דיווחה על רווח של 3.83 מיליארד דולר ברבעון השני - יותר מכפול מרווחי הרבעון השני בשנה שעברה שהסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר.

לדו"ח המלא לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker