רוחאני נגד אחמדינג'אד: "השאיר לנו הרבה עבודה"

בנאום בפני הפרלמנט האיראני מתח הנשיא הנבחר של איראן ביקורת על ממשלת אחמדינג'אד ואמר כי הציגה תמונה אופטימית מדי לגבי האינפלציה והאבטלה באיראן

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

חסן רוחאני, הנשיא הנבחר של איראן, צייר אתמול תמונה קודרת של מצבה הכלכלי של המדינה, והאשים את ממשלתו של הנשיא היוצא מחמוד אחמדינג'אד באינפלציה הגבוהה ובאבטלה הגואה. "נשארה לנו הרבה עבודה", אמר.

בנאום בפני הפרלמנט האיראני אמר רוחאני כי ממשלת אחמדינג'אד הציגה תמונה אופטימית מדי של הכלכלה. "שאלנו גורמים רשמיים על המצב במדינה", אמר רוחאני. "אבל הדיווחים שלהם ואלה של הצוותים שלנו רחוקים מאוד זה מזה".

רוחאני אמר כי שיעור האינפלציה, שבאופן רשמי עומד על 32%, הוא למעשה 42%. לדבריו, התמ"ג של איראן רשם צמיחה שלילית בשנתיים האחרונות, לראשונה מאז מלחמת איראן-עיראק בשנות ה-80. רוחאני אמר כי הוא מודאג במיוחד מרמות האבטלה הגבוהות בקרב צעירים. "לפי הנתונים שלנו, בעוד ארבע שנים יהיו לנו 4.5 מיליון בוגרי אוניברסיטאות מובטלים".

ואולם אחמדינג'אד זכה לתמיכה לא צפויה מצד המנהיג הרוחני של איראן, האייתוללה עלי ח'מינאי, ומצד גורמים שמרנים נוספים אשר מתחו עליו בחודשים האחרונים ביקורת בטענה כי הקיף את עצמו יותר מדי באלמנטים מושחתים. "הנשיא הנכבד ועמיתיו התמודדו עם משימות אדירות ופעלו במהירות בהשוואה לכל הממשלות האחרות", אמר ח'מינאי בנאום ששודר ברדיו האיראני. "עלינו להביא בחשבון את עומס העבודה העצום שלהם ומאמציהם הגדולים. הקבינט מנע מעצמו נוחות ומהטבות שרוב הבכירים בעולם ובמדינה נהנים מהן".

חסן רוחאניצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker