עלייה של 42% ברווחי סיטי ברבעון השני

רווחי הבנק השלישי בגודלו בארה"ב עקפו את תחזיות האנליסטים על רקע העלייה במחירי הדיור שאיזנה את הירידה בזרוע המשכנתאות

סיון פינגולד
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד
רויטרס

סיטי דיווח על עלייה ברווחי הרבעון השני על רקע העלייה במחירי הדיור שאיזנה את הירידה בזרוע המשכנתאות ועלייה בהכנסות ממסחר.

הרווח הנקי של הבנק השלישי בגודלו בארה"ב הגיע ל-4.2 מיליארד דולר או 1.34 דולר למניה, עלייה של 42% לעומת 295 מיליארד דולר או דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

סיטי הוא הבנק הגדול השלישי שמדווח על הנתונים הפיננסיים לרבעון השני. בשבוע שעבר דיווח ג'יי.פי מורגן וולס פרגו על עלייה ברווחים אך הזהירו כי הנפילה בשוק האג"ח האמריקאי שמשפיעה על הריביות עלולה לפגוע ביחידות המשכנתאות ובהכנסות.

מנכ"ל סיטי מייקל קורבטצילום: רויטרס

הרווח הנקי של הבנק האמריקאי בניכוי סעיפים חד פעמיים עלה ב-26% ל-3.89 מיליארד דולר או 1.25 דולר למניה – מעל לציפיות האנליסטים ולעומת 3.08 מיליארד דולר או דולר למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. מניית סיטי עלתה עד כה השנה ב-28%.

ההכנסות ממסחר ברבעון המקביל בשנה שעברה הושפעו מפרשת "הלווייתן מלונדון" שגרמה להפסדים של מיליארדי דולרים לבנק ג'יי.פי מורגן ממסחר בנגזרים. הכנסות הבנק ברבעון השני הגיעו ל-20.5 מיליארד דולר – עלייה של 18.64 מיליארד דולר.

ההון העצמי של סיטי עלה בחדות על רקע מכירת נתחו ביחידת הברוקראז' סמית ברני למורגן סטנלי. הבנק דיווח על יחס הלימות הון לנכסים מסוכנים של 10%, גבוה יותר ממרבית הבנקים הגדולים בארה"ב ועלייה לעומת היחס עליו דיווח באפריל - 9.3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker