השבוע בוול סטריט: דו"חות גוגל, מיקרוסופט, אי.ביי וגולדמן סאקס

ספר הבז' ונתוני מקרו נוספים יפורסמו השבוע אך עונת הדו"חות תופסת תאוצה; מדד המחירים לצרכן בסין צפוי אף הוא להשפיע על המסחר

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד

לאחרי מספר שבועות שהתמקדו בבנק הפדרלי והמשך תוכנית ההרחבה הכמותית, המשקיעים יסבו את תשומת ליבם לעונת הדו"חות בוול סטריט שמעלה הילוך. גוגל אי.ביי אינטל ועוד חברות רבות יפרסמו את הנתונים הפיננסיים לרבעון השני ויהוו אינדיקטור למצבו של שוק ההון.

לפי סקר אנליסטים של תומפסון רויטרס, הרווחים בוול סטריט צפויים לעלות ב-2.8% עבור הרבעון השני לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, הבדל משמעותי מתחזית לעלייה של 8.4% שנרשמה ב-1 בינואר. על כל חברה שצופה עלייה ברווחים, 6.5 חברות הורידו את תחזיות הרווח. 

בשבוע שעבר פרסמו ג'יי.פי מורגן  וולס פרגו את הדו"חות הרבעוניים לפיהם, למרות עלייה ברווחים ישנו חשש כי הנפילות בשוק האג"ח האמריקאיות והעלאות הריביות בעקבותיהם עלולות לפגוע בהכנסות ממשכנתאות. בין חברות מגזר הפיננסים שיפרסמו השבוע את הדו"חות ניתן למצוא את גולדמן סאקס מורגן סטנלי סיטי ובנק אוף אמריקה. אנליסטים צופים כי המגזר הפיננסי ידווח על עלייה של כ-20% ברבעון השני. 

מדד דאו ג'ונס נסגר ביום שישי בעליות קלות וטיפס לשיא נומינלי יום שני ברציפות והשלים עלייה של יותר מ-2% השבוע; מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% ונסגר אף הוא בשיא נומינלי יום השני ברציפות. בסיכום שבועי עלה מדד S&P 500 ב-3% - העלייה השבועית החדה ביותר מאז השבוע הראשון של 2013, ושבוע חיובי שלישי ברציפות. מדד נאסד"ק הוסיף 0.6% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2000. מדד מניות הטכנולוגיה עלה ב-12 מתוך 13 ימי המסחר האחרונים.

סרגיי ברין, גוגל

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות לראשונה בשבוע שעבר, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.02% לרמה של 2.59%. בסיכום שבועי נפלה התשואה על אג"ח אלו ב-0.15% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז ראשית יוני 2012.

מספר נתוני מקרו בתחום הנדל"ן יפורסמו השבוע. ביום שלישי יפורסם מדד מחירי הדיור של NAHB, ויום לאחר מכן יפורסמו נתוני התחלות בנייה ואישורי בנייה לחודש יוני, אותו החודש בו אמר ברננקי כי בקרוב יתחיל לרסן את הזרמת הכספים למשק בעקבות ההתאוששות. הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי המכונה ספר הבז' יפורסם ביום רביעי וגם ממנו ניתן יהיה לשאוב מידע על מצבה האמיתי של הכלכלה הגדולה בעולם. נגיד הבנק הפדרלי בן ברננקי ינאם באותה ההזדמנות וייתכן שייתן רמזים נוספים בנוגע לצעדיו הקרובים.

תשומת הלב תוענק גם לכלכלה השנייה בגודלה עם פרסום נתוני הצמיחה של סין ברבעון השני וכן מדד המחירים ליצרן המשמש כאינדיקטור לרמת האינפלציה. המדד יפורסם ביום שני בשעה 10:15, נתוני הצמיחה יפורסמו לפנות בוקר ביום שני. מספר נתוני מקרו בסין שפורסמו לאחרונה העידו על חולשה בכלכלה והעלו את החשש להשפעה על הכלכלה הגלובלית. באיחוד האירופי יפורסם מדד המחירים לצרכן וליצרן עבור כלל האיחוד ולפני כן תפרסם בריטניה את נתוני האינפלציה שלה.

בשבוע שעבר ננעל המסחר באירופה בעלייה שבועית של 3%. בורסת לונדון נסגרה בשישי בעליות קלות בדרכה לעלייה שבועית של 2.7%. פרנקפורט טיפסה ב-0.7% בדרכה לקפיצה שבועית של 5.2% - השבוע הטוב ביותר זה 19 חודשים. פאריס ירדה ביום שישי ב-0.4% על רקע שמועות כי חברת דירוג האשראי סטנדרד אנד פור'ס (S&P) מתכוונת להוריד את דירוג האשראי של המדינה בסוף השבוע. מדריד ירדה בשישי ב-2.3% בהובלת מניות החשמל על רקע דיווחים בדבר רפורמה בשוק האנרגיה של ספרד. ליסבון איבדה 1.1% , על רקע חששות כי המחלוקות במערכת הפוליטית של פורטוגל יחייבו הקדמה של הבחירות, ויסכנו את תוכנית הסיוע הפיננסי הבינלאומית למדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker