אוסף האמנות של ברנרד מיידוף יוצע במכירה פומבית

היצירות, בשווי 575 אלף דולר, כוללות ליטוגרפיות של פיקאסו ורוי ליכטנשטיין

לוגו בלומברג
בלומברג

ברנרד מיידוף אולי ניהל במשך שנים את הונאת הפונזי הגדולה ביותר אי פעם, אך הכסף שהרוויח לא שימש אותו לבניית אוסף אמנות מפואר במיוחד.

בתי המכירות הפומביות סותבי'ס וסטייר גלריס יקיימו לקראת סוף השנה מכירה שבה יוצעו 61 פריטים שהיו בבעלות מיידוף, בשווי כולל של סביב 575 אלף דולר, לפי מסמכים שהגיש לאחרונה אירווינג פיקארד, הנאמן הממונה על כינוס הנכסים של מיידוף, לבית המשפט לפשיטות רגל בארה"ב.

הפריטים כוללים יצירות אמנות, כרזות ושטיחים, והם נמכרים בסיומו של תהליך שבמסגרתו נמכרו כבר יאכטות, מכוניות ספורט, יינות ותכשיטים שהיו בבעלותו. כל ההכנסות מוקדשות לטובת קורבנות ההונאה.

ברנרד מיידוףצילום: בלומברג

ואולם רוב היצירות לא מוערכות מאוד. "זה אינו אוסף מעורר השראה", אמר ויקטור וינר, שמאי אמנות ולשעבר מנכ"ל התאחדות השמאים של ארה"ב. "בהתחשב בכמות הכסף שהיתה לאדם הזה, הוא יכול היה לקנות ציורים נהדרים".

היצירות החשובות ביותר באוסף של מיידוף הן ליטוגרפיה של פיקאסו משנת 1947 שבה שור שחור, סדרה של שש ליטוגרפיות שוורים של רוי ליכטנשטיין משנת 1973 ורישום ראש אישה משנת 1952 של מאטיס. בנוסף, כולל האוסף יצירות של אנדי וורהול, ג'ספר ג'ונס, פרנק סטלה ואלסוורת' קלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker