רווחי ג'יי פי מורגן עלו ב-31% הודות להתאוששות פעילות המסחר

הבנק הגדול בארה"ב עלה על התחזיות עם רווח נקי של 6.5 מיליארד דולר ברבעון השני; ולס פארגו דיווח על עליה של 19% ברווח

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

רווחי ג'יי פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב במונחי נכסים, עלו ברבעון השני של השנה ב-31% ועקפו את תחזיות האנליסטים, הודות לגידול בהכנסות ממסחר במניות ואג"ח  והתאוששות מפרשת "הלוויתן מלונדון" שהכבידה על רווחי הבנק ברבעון המקביל בשנה שעברה. ולס פארגו דיווח אף הוא על רווחים גבוהים מהצפוי ברבעון השני.

ג'יי פי מורגן, הבנק הראשון שמפרסם דו"חות כספיים לרבעון השני, דיווח על רווח רבעוני נקי של 6.5 מיליארד דולר, או 1.60 דולר למניה, לעומת רווח של 4.96 מיליארד דולר, או 1.21 דולר למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הכנסות הבנק עלו בתקופה המדווחת ל-25.96 מיליארד דולר, לעומת 22.89 מיליארד דולר ברבעון השני של 2012.

ג'יימי דיימוןצילום: בלומברג

אנליסטים בסקר של בלומברג צופים כי רווחי ששת הבנקים הגדולים בארה"ב יעלו בממוצע ב-20% ברבעון השני, לאחר שהתוצאות ברבעון השני של 2012 נפגעו מהשלכות משבר החוב באירופה, עלויות הקשורות לשוק המשכנתאות ובג'יי פי מורגן הימור לא נכון על נגזרים שעלה לבנק 4.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

המגזר הפיננסי בארה"ב קיצץ בשנה האחרונה את כוח האדם כדי לצמצם עלויות בתגובה להאטה בצמיחה העולמית ולריביות הנמוכות אשר פגעו בשולי רווח על הלוואות וכן בתשואות על השקעות. ג'יי פי מורגן מקצץ 19 אלף משרות בחטיבות המשכנתאות והבנקאות הקהילתית עד 2014, כפי שהודיעה החברה בפברואר. נכון לסוף דצמבר העסיק הבנק 259 אלף עובדים.

אין נתונים להצגה
מניית גיי.פי מורגן בשנה האחרונה

בנק ולס פארגו דיווח אף הוא היום על רווחים גבוהים מהצפוי ברבעון השני. הרווח הנקי של ולס פארגו עלה ב-19% ל-5.5 מיליארד דולר. בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם הרווח ב-98 סנט למניה, מעל לתחזיות אנליסטים. הכנסות הבנק עלו ל-21.4 מיליארד דולר, לעומת 21.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ