דומיניק שטראוס-קאהן מגן על חפותו בחשדות אונס בראיון ל-CNN

היו"ר המודח של קרן המטבע הופיע בתכניתו של ריצ'רד קווסט ודיבר גם על המשבר באירופה

ערוץ CNN
CNN

דומיניק שטראוס-קאהן, מי שהודח מתפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בשל חשדות אונס, שעלו לו ככל הנראה גם בנשיאות צרפת, התיישב לראיון בלעדי עם ריצ'רד קווסט מ-CNN השבוע. להלן קטעים נבחרים, והראיון המלא יוקרן היום בתכנית Quest Means Business הערב ב-CNN אינטרנשונל.

שטראוס-קאהן אמר על רגע המעצר הפומבי שלו, כי "זה היה הדבר הנוראי ביותר, באמת. לא רק כיוון שקשה לחיות רגע כזה. יש הרבה דברים שקשה לחיות איתם. הבעיה היא שזה רגע שבחברה האירופאית והאמריקאית אתה עדיין אמור להיות בו חף מפשע – אמורים להיות חפים מפשע, אבל מרגישים מורשעים. אז מה שקורה זה שיש רגע שבו אמורים להיות חפים מפשע, אבל מציגים אותך לראווה כפושע – ברגע שבו אף אחד לא יודע האם זה נכון או לא. אולי אתה פושע, ואולי לא. לאחר מכן מוכיחים שזה פשוט לא הוגן להציג אנשים באופן זה לכל העולם, כשעדיין לא יודעים מה בדיוק הם עשו".

קווסט: זה מה שהרגשת באותה עת?

שטראוס קאהן: "כעסתי. לא הבנתי מה קורה באותו רגע, לא הבנתי למה אני שם. רק הבנתי שקורה משהו שאין לי שליטה עליו".

כאשר נשאל בנושא המשבר באירופה, אמר שטראוס קאהן כי היבשת סובלת ממשבר מנהיגות. "יש אמרה ערבית לפיה צבא של אריות המובל על ידי כבשים תמיד ינוצח על ידי צבא כבשים המובל על ידי אריה. זה המצב שלנו עכשיו", אמר. "יש מנהיגים באירופה מאוד מעודכנים שיודעים בדיוק מה צריך לעשות, אבל המערכת האירופית בנויה כך שאי אפשר לקבל החלטות קשות", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker