"שוחד קטן פה, שוחד קטן שם": המיליארדרים שנמאס להם מהשיטה

קבוצת מנהיגים עסקיים וביניהם שרי אריסון וריצ'רד ברנסון החליטו שצריך לעשות משהו כדי לעצור את הפצצה המתקתקת שמאיימת על עתיד העולם ■ המיליארדר מו איברהים: "יש לנו את היכולת הכלכלית לעגל פינות - הגיע הזמן לשים לזה סוף"

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים52
סיון פינגולד

ריצ'רד ברנסון יושב בנוח בחולצה לבנה ללא עניבה. שיערו האפור פרוע וחיוכו רחב. לצדו, מלבד מנחה האירוע, חמישה בכירים מעולם העסקים ובהם גם שרי אריסון מישראל, בעלת השליטה בבנק הפועלים. זהו אירוע ההשקה והחשיפה הפומבית של פורום חדש של אנשי עסקים שברנסון ועמיתיו מכנים "צוות ב" (The B Team). הפורום הציב לעצמו מטרה שאפתנית במיוחד: לשנות מהיסוד את האופן שבו מתנהל עולם העסקים.

בבסיס היוזמה החדשה עומדת ההכרה בכך שההיגיון הקפיטליסטי שמנחה את הדרך שבה עסקים פועלים לא מאפשר ליצור נתיב בר קיימא לעתיד שדואג גם לחברה ולסביבה. ברנסון והמנהיגים העסקיים שעובדים עמו על הפרויקט, בהם אריאנה האפינגטון, רטאן טאטא ורבים אחרים מתכוונים לעשות את זה. הם הכירו בכך שהדרך המקובלת של רדיפה אחר רווחים – היא "תוכנית א'" - לא עובדת.

הצהרת ההקמה של The B Team

הרדיפה אחר רווחים הפכה את ארה"ב לכלכלה הגדולה בעולם, והפכה את הקביעה שמטרתם היחידה של עסקים היא לעשות כסף - לאקסיומה בלתי ניתנת לערעור. "זה צריך להיגמר", אומר כעת ברנסון, שכמו חבריו לצוות, מגיע מעולם העשירים והמקושרים. "הרדיפה אחר רווחיות לא יכולה יותר לעמוד בפני עצמה. היא חייבת ללכת יד ביד עם הדאגה לסביבה ולרווחת החברה".

בעיה יש, פתרון עדיין לא

האג'נדה של הקבוצה עדיין לא ממש מגובשת, אך ביוני האחרון היא חשפה את שלושת הנושאים שבהם היא רוצה לטפל: "השורה התחתונה", "תמריצי העתיד" ו"עתיד המנהיגות". האם מעבר לכותרות המפוצצות יש גם מטרות קונקרטיות? חברי הצוות מבטיחים שהתשובה לכך חיובית, ובין השאר ציינו במפגש ההכרות שנערך ביוני שני מכשולים שמעסיקים את כלכלות העולם כבר שנים אחדות, וטרם פוצחו.

המכשול הראשון הוא ההתבוננות לטווח הקצר וההתמקדות בשורת הרווח. המשבר הפיננסי הביא לקדמת הבמה את עובדי תעשיית הפיננסים שמונעים על ידי רווח מהיר המניב להם בונוסים. את תמריץ הבונוסים מעניקים להם הבוסים שלהם, שבעצמם מונעים מאותם תמריצים. כתוצאה מכך, העולם הפיננסי כיום בודק תנודות מניות, הכנסות ורווחים בטווחי זמן של רבעונים ולא של שנים, ובוודאי שלא טווחים ארוכים מכך. כך מנוטרלות תוכניות לטווח ארוך ומשותקים אלמנטים של ערך מוסף שדורשים זמן. "המודל העסקי של הדיווח הוא בן יותר מ־100 שנה", אומר יוקן זייטס, המנכ"ל האגדי של פומה ואחד מחברי צוות ב'. "הוא פותח כאשר המשאבים שלנו נראו אינסופיים. ולא הביאו בחשבון את ההשפעה על הסביבה ועל החברה".

מכשול אחר אליו מתייחס הצוות הוא האחריות התאגידית. "תירוצים כמו 'הצרכן לא מוכן לקבל כזו סחורה' לא מתקבלים. מי המציא את הצרכנות? זוהי האחריות של העסקים לגרום לצרכנים לרצות לצרוך מוצרים טובים יותר לעולם שלנו. אני לא ידעתי לפני כמה שנים שאני צריך אייפד", הוסיף זייטס.

ברנסון מתייחס לנושא נוסף - מכסות פליטות הפחמן: "כבר היום יש צוואר בקבוק של 1,200 תחנות כוח מונעות על ידי פחמן, כמות השווה לכל קיבולת הפחמן האפשרית בעולם. הצרכן יכול לפעול, אבל היכולת שלו מוגבלת - זו אחריותם של העסקים למצוא תחליפים ולהילחם בממשלות כדי שיקבלו תחליפים לפחמן".

המנהיגים של צוות ב' יודעים את הכוח העומד מאחוריהם ולא מנסים להסתירו. אם כבר, ניתן לזהות רצון לאהדה כנה. מפגש ההכרות שודר בשידור חי ל־500 מוקדים ברחבי העולם. חברי הצוות יודעים לדקלם את המנטרות שלהם מטלפרומפטרים ונראה שכל מילה נשקלה עשרות פעמים לפני שיצאה אל אוויר העולם. היחיד שמכניס קצת צבע לסיפור הוא ברנסון שידוע בסגנון חייו הססגוני.

שרי אריסון וריצ'רד ברנסוןצילום: מתוך אתר bteam

את ההשראה לתוכנית קיבל ברנסון מהאלדרס, קבוצה של מנהיגים לשעבר שעובדים יחד לקידום שלום וזכויות אדם. מכך שאב את ההבנה, שיש מקום גם למנהיגי עולם העסקים ליצור הנהגה טובה יותר של העולם העסקי.

כתבות נוספות ב-TheMarker

 לוקחים משכנתא? לא בטוח שתוכלו להחזיר אותה

"יאיר לפיד, אתה שקרן וציני; הפכת לדור המשך אכזרי של נתניהו"

הצוות מנסה להבין איך משכנעים עסקים להירתם ליוזמה שאינה ממוקדת ברווח הישיר שלהם, ובין היתר מפרטים סיבות נוספות שגרמו להם להשתתף בפרויקט. "הייתי רוצה שיסריטו את הסרט הבא של סדרת 'וול סטריט' בדרך אחרת", אמר ד"ר מו איברהים, יזם סודני-בריטי מתחום הטלקום.

שנאת העשירים שהפכה לפופוליסטית מפריעה להם. ואיברהים היה רוצה ליצור דמות של גורדון גקו מוסרי. "עם הזמן נוכל לעשות סרטים שלא יציירו מנהיגים עסקיים כמו אלה המוכרים היום, אלא בדרך אחרת כי מגיע להם, ובתקווה בעשור הבא העולם העסקי ישתנה אז התדמית תוכל להפוך לטובה", אמר.

בראיון לרשת CNBC, הוסיף ברנסון: "כל אחד מאתנו רוצה מציאות שבה הוא אומר 'אני עובד בעסק איקס' וירגיש גאווה לומר זאת. בנוסף מציין כי "כולנו אבות, כולנו חושבים על הילדים שלנו ועל הנכדים שלנו וכולנו חושבים על הדור הבא ועל הסביבה בה הוא יחיה".

"לפעמים כאנשי עסקים אנחנו מתנהגים לא יפה, והגיע הזמן להתמודד עם הנושא הזה, פעמים אנחנו מנסים להאיץ תהליכים, שוחד קטן פה, שוחד קטן שם, ואז יש לנו את היכולת הכלכלית לשכור את רואי חשבון הטובים ביותר ואת אנשי המקצוע שיודעים לעגל פינות. הדבר הזה מכתים את כל הדברים הנפלאים האחרים שאנחנו עושים", אומר איברהים.

הצוות מצהיר כי העבודה החלה באיתור הבעיות העיקריות ודרך הפעולה מתחילה להתגבש. השלב הבא הוא ליצור תמריצים כדי לגרום לעסקים לרצות לעבוד עם שורה תחתונה שאינה מורכבת רק ממזומנים. השלב הזה עדיין תחת פיתוח.

צוות ב הוא לא הראשון שהעלה את בעיית הטווח הקרוב ומנכ"לים של חברות ציבוריות הודו פעמים רבות כי הם לא מצליחים להוביל תהליכי שינוי מכיוון שבעלי המניות ממתינים בלחץ לשיפור מיידי בכל דו"ח רבעוני.

הרעננות מגיעה בתוכן, לא מדובר כאן על קבוצת עשירים שמפזרת הבטחות על תרומות לארגוני צדקה, אלא כפי שמנסח זאת ברנסון: "העסקים מהווים חלק בלתי נפרד מהבעיה, וכמובילי עסקים, יש לנו אחריות ליצרית פתרון בר קיימא".

לריצ'רד ברנסון יש מספיק כסף כדי לטוס לחלל וחבריו מסוגלים לדקלם אג'נדות ללא הפסקה. המבחן מתחיל בשינוי מודעות בכירי עולם העסקים וממשיך בשינוי דרכי הפעולה במציאות בה הציבור ציני ומתקשה להאמין שאיש עסקים יחשוב קודם כל על טובת החברה מאשר על כמות המזומנים בכיסו. ההתלהבות של ברנסון נראית כנה, אבל היא טרם עמדה במבחן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker