האפליקציה שתכניס ריגוש לאתרי ארכיאולוגיה

הטכנולוגיה של הסטארט אפ ארכיטיפ (Architip) מאפשרת לחוות את התמונה המלאה של החיים בתקופות עתיקות ולא להסתפק בדמיון של התיירים

NoCamels
איה אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
NoCamels
איה אפרתי

פרצופים משועממים הם לא ממצא נדיר אצל מבקרים באתרים ארכיאולוגים והיסטורים. במקרים רבים, הסיבה היא פשוט מכיוון שהם לא מוצאים שם הרבה. למרות הדמיון העשיר שיכול להיות לתייר, עדיין קשה להתרשם מהריסות עתיקות.

לארכיטיפ (Architip), סטארט אפ ישראלי, יש דרך לשדרג את החוויה באמצעות אפליקציית מציאות וירטואלית. האפליקציה מציעה למבקרים חלון חדש לעולם העתיק ומאפשרת לראות את האתרים בימי תהילתם.

"ארכיאולוגיה זו התשוקה שלי", אומר ירון בנבנישתי, מנכ"ל ארכיטיפ, בראיון עם "טיימס אוף יזראל". "רצינו לגשר על 'פער הדמיון' בין מה שרואים ומה שנמצא מאחורי התמונה הפשוטה. אנשים רוצים לחוות יותר, והטכנולוגיה שלנו מושלמת לכך".

האפליקציה תשלים תמונה על ההריסות של האתר כפי שנראה בעבר, או תוסיף טקסט אינפורמטיבי כאשר הסמארטפון מוחזק לנגד האתר ההיסטורי.

הסטארט אפ, שעובד מירושלים בששת החודשים האחרונים, נעזר עד כה במימון עצמי וכנראה מצא לאחרונה את הלקוח הראשון שלו – אתר תיירותי.

לגישה של אריכיטיפ יש פוטנציאל להחדיר ריגוש שלא קיים בשיטות המסורתיות של אתרי תיירות כמו ספרים, מדריך אודיו ומדריכים מקומיים. האפליקציה נמצאת כיום בשלב בטא סגור ואינה זמינה עדיין לציבור.

הכתבה המקורית הופיעה באתר NoCamles.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker