ברנס אנד נובל יוצאת מענף הטאבלטים; המנייה צונחת

תפסיק לייצר את הטאבלטים מסדרת נוק לאחר שצברה הפסדים כבדים ונכשלה בתחרות בענף מול אפל, סמסונג ואמזון; החברה תמשיך לייצר קוראי ספרים אלקטרוניים בשחור-לבן

סוכנויות הידיעות

ברנס אנד נובל, מרשתות הספרים הגדולות בארה"ב, הודיעה היום כי בכוונתה לצאת מענף הטאבלטים בעקבות הפסדים כבדים של הטאבלט נוק מתוצרתה. מניית החברה בוול סטריט הגיבה בצניחה של כ-20% לאחר ההודעה.

החברה דיווחה היום כי ההפסדים של עסקי הטאבלט שלה העמיקו ברבעון הכספים הרביעי, שהסתיים ב-27 באפריל, והיו גדולים מהרווחים שרשמה החברה בחנויות הספרים שלה.

כתוצאה מכך הודיעה החברה כי בכוונתה להפסיק את ייצור הטאבלטים הצבעוניים מסדרת נוק, שלא הצליחו לעמוד בתחרות המתעצמת בענף מצד שורה של יריבים, ובראשם האייפד של אפל, הגלקסי של סמסונג והקינדל של אמזון.

עם זאת, החברה הודיעה כי תמשיך לעצב ולייצר את קוראי הספרים האלקטרוניים בשחור-לבן.

צילום: בלומברג

ההכנסות ממכירות נוק צנחו ברבעון הרביעי ב-34% ל-108 מיליון דולר, בעוד ההפסדים לפני מסים וריביות העמיק ל-177 מיליון דולר, לעומת 77 מיליון בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

כתבות נוספות באתר:

עיר בהפסקה // העליון: עיריית ת"א תאכוף סגירת עסקים בשבת

דן עקפה את אגד כחברת התחבורה הציבורית הגרועה ביותר

החברה רשמה ברבעון זה הפסד כולל של 118.6 מיליון דולר, יותר מכפול ההפסד ברבעון המקביל ב-2012. ההכנסות נפלו ב-7.4% ל-1.28 מיליארד דולר.

במאי דווח כי מיקרוסופט הציעה לברנס אנד נובל מיליארד דולר לרכישת נוק מדיה - החטיבה הדיגיטלית של ברנס אנד נובל, לאחר שבשנה שעברה רכשה מיקרוסופט 16.8% מנוק מדיה תמורת 300 מיליון דולר.

לפי תנאי ההצעה, מיקרוסופט תרכוש את החטיבה הדיגיטלית של ברנס אנד נובל, הכוללת את הקורא האלקטרוני נוק, ספרי לימוד לאוניברסיטאות וטאבלטים מסדרת נוק מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד. נוק תפסיק לייצר טאבלטים ב-2014 והשותפות בין שתי החברות תתמקד במודל עסקי שיפיץ את תכני נוק באמצעות מכשירים של צד שלישי – לא בהכרח רק של מיקרוסופט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום