מיקי אריסון מתפטר מתפקיד מנכ"ל קרניבל קרוז; ימשיך לשמש יו"ר

בעלי חברת שיט התענוגות מפנה את מקומו לאחר 34 שנים, על רקע שנה של סדרת תקלות ותאונות בספינות החברה ■ בשבוע שעבר זכתה מיאמי היט שבבעלות אריסון בתואר אלופת ה-NBA

סוכנויות הידיעות

מיקי אריסון, בעלי קרניבל קרוז - חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם - יפנה את מקומו בתפקיד מנכ"ל החברה, בו הוא מחזיק מאז 1979. כך לפי הודעה רשמית של החברה שפורסמה היום.

בהודעה נמסר כי קרניבל קרוז החליטה לבטל את כפל תפקידיו של אריסון, המחזיק גם בתפקיד יו"ר הקבוצה ויישאר בתפקיד זה. מחליפו של אריסון בתפקיד המנכ"ל יהיה ארנולד דונלד, שיחל בעבודתו בחודש הבא.

"שוחחתי עם הדירקטוריון מזה זמן ואנחנו בתחושה שכעת הוא זמן נכון לנהל את החברה לפי הפרקטיקות הטובות ביותר של ממשל תאגידי, אחרי 34 שנים כמנכ"ל", אמר אריסון.

אריסון עם הגביע בסיום סדרת הגמרצילום: אי–פי

אריסון הוא גם בעלי קבוצת הכדורסל מיאמי היט, שזכתה בשבוע שעבר באליפות ה-NBA בתום סדרה צמודה בת 7 משחקים מול סן אנטוניו ספרס. אריסון ירש את קרניבל קרוז מאביו, טד אריסון, שרכש בשנותיו האחרונות את בנק הפועלים והוריש את אחזקותיו בבנק לבתו שרי אריסון.

קרניבל קרוז סבלה בשנה החולפת מסדרה של תקלות ותאונות בספינותיה. במארס דיווחה על מעבר לרווח רבעוני ורשמה הכנסות גבוהות מהצפוי, אולם סיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי ולשנת הכספים כולה.

החברה רשמה רווח של 37 מיליון דולר, לעומת הפסד של 139 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של שמונה סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של שני סנט למניה.

בעיתוי סמוך לפרסום הדו"חות דיווחו נופשים בספינת שיט תענוגות של קרניבל באיים הקריביים על הפסקות חשמל והצפות בבתי שימוש, כחודש בלבד לאחר ששריפה בספינה אחרת של החברה גרמה להספקת אספקת החשמל בספינה ולהשבתתה בלב ים.

חודש לפני כן, נופשים בספינת שיט תענוגות אחרת של קרניבל, "טריומף", נאלצו להצטופף במשך מספר ימים על סיפון הספינה, לאחר ששריפה שפרצה בספינה גרמה להשבתת אספקת החשמל בספינה. הספינה נגררה לבסוף לנמל, ונוסעים שהיו על סיפונה סיפרו על תנאים קשים במיוחד, בהם מי ביוב שדלפו דרך הרצפה, שקיות פלסטיק ששימשו כבתי שימוש מאולתרים ואוהלים ומזרונים שפורזו על הסיפון לשימוש נופשים שהחדריהם יצאו מכלל שימוש.

בחודש ינואר 2012 התרחשה התאונה הקטלנית על סיפון ספינת "קוסטה קונקורדיה" שבבעלות קרניבל. הספינה עלתה על שרטון מול חופי איטליה והתאונה גרמה למותם של 32 בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker