בעקבות המחאה: ברזיל תשקיע 23 מיליארד ד' בשיפור התחבורה הציבורית

נשיאת ברזיל דילמה רוסף נפגשה אתמול עם ראשי ערים ואמרה כי "עלינו להקשיב לקולות ברחוב"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר יותר משבוע של הפגנות מחאה סוערות נגד הממשלה, הודיעה אתמול נשיאת ברזיל דילמה רוסף כי ממשלתה תשקיע 23 מיליארד דולר נוספים במערכת התחבורה הציבורית במדינה. רוסף התחייבה בנוסף לקיים משאל עם לגבי רפורמה פוליטית והודיעה על חמישה תחומים נוספים בשירותי הממשלה שבהם תבצע שיפורים.

רוסף אמרה את הדברים לאחר פגישה עם מנהיגי התנועה למען תחבורה ציבורית חינם, אשר יזמה את ההפגנות הראשונות לפני יותר משבוע. מנהיגי התנועה אמרו כי ימשיכו במחאה, ויתמכו בהפגנה גדולה שתיערך היום על ידי ארגונים אחרים בסאו פאולו.

בנוסף, קיימה רוסף פגישה עם מושלים וראשי 26 ערים כדי לדון בשיפורים נרחבים יותר. "אני בעיקר רוצה לשוב ולומר שממשלתי מקשיבה לקולות הדמוקרטיים. עלינו ללמוד להקשיב לקולות ברחוב", אמרה רוסף. "כולנו, ללא יוצא מן הכלל, חייבים להבין את האיתותים האלה בצניעות".

רוסף אמרה עוד כי היא מעוניינת לקדם את הדיון לגבי משאל עם על רפורמה פוליטית. לפי התוכנית, אסיפה חוקתית מיוחדת תשמע מהציבור בברזיל אילו פעולות נדרשות בכדי לשפר את המערכת הפוליטית במדינה. היא הוסיפה כי ממשלתה צריכה להתמקד בחמש עדיפויות: אחריות פיסקלית וריסון אינפלציה; רפורמה פוליטית; מערכת הבריאות; התחבורה הציבורית; וחינוך.

צילום: רויטרס

המוני מפגינים גדשו את רחובות הערים הגדולות בברזיל בהפגנות המחאה הגדולות ביותר שראתה המדינה זה 20 שנה. ההפגנות החלו במחאה על ניסיון להעלות את תעריפי התחבורה הציבורית, אך התרחבו עד מהרה ונהפכו למחאה נגד השחיתות, חוסר היעילות של השלטון וההשקעה המופרזת בהכנות לקראת גביע העולם בכדורגל והמשחקים האולימפיים. אף שכמה מהערים הגדולות חזרו בהן מהעלאת תעריפי הנסיעה, נמשכו ההפגנות.

מיארה לונגו ויויאן, אחת ממנהיגות תנועת תעריף הוגן, שנפגשה עם רוסף בברזיליה, אמרה כי בפני הארגונים לא הוצגה שום תוכנית קונקרטית, ולכן המאבק יימשך. ויויאן התייחסה למיליארדי הדולרים שברזיל מוציאה על אירוח גביע העולם, ואמרה כי "אם יש להם כסף לבנות אצטדיונים, יש להם כסף לתחבורה ציבורית חינם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker