הרשויות בארה"ב עשויות לדרוש מהבנקים להכפיל את יחס הלימות ההון

רוב הבנקים הגדולים בארה"ב לא יעמדו בדרישות החדשות שצפויות להיות בשיעור של 6% - ולכן עשויים להימנע מחלוקת דיווידנדים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרגולטורים בארה"ב שוקלים להכפיל את דרישות ההון המינימליות (הלימות הון) של הבנקים הגדולים במדינה. צעד זה עשוי להוביל לעצירה של הדיווידנדים שהבנקים משלמים.

לפי ארבעה מקורבים לנושא, דרישות ההון צפויות לעלות ל-6% מסך כל הנכסים, ללא קשר לסיכון שלהם. שיעור זה הוא כפול מהשיעור שנקבע על ידי גופי על ידי גופי פיקוח בנקאיים בעולם. בשנה שעברה הציעו גופי פיקוח בארה"ב להטמיע רף הון מינימלי של 3% במה שנקרא גם יחס מינוף. כעת, בשל לחץ של מחוקקים, שוקלים חברת הביטוח הפדרלית והבנק הפדרלי להגדיל שאת השיעור.

"שיעור של 3% היה לא מספיק", אמר לבלומברג סיימון ג'ונסון, כלכלן מ-MIT והכלכלן הראשי לשעבר של קרן המטבע הבינלאומית. "העלאה שלו ל-5% או 6% תהפוך את החוק לשווה משהו. הון רב חיוני כדי שהבנקים יהיו מבוססים. יחס המינוף הוא כלי בטיחות טוב בגלל שבנקים יכולים להיכנס למשחקי סיכון בקלות.

צילום: בלומברג

חמישה מתוך ששת הבנקים הגדולים בארה"ב, ובהם ג'יי.פי מורגן צ'ייס ומורגן סטנלי, אינם עומדים כעת בדרישות של 6%, לפי הערכות של בנק ההשקעות קיף ברוייט אנד וודס. כלומר, הבנקים ייאלצו לשמור יותר מהרווחים שלהם ולהימנע מחלוקת דיווידנדים כדי לצבור הון. לפי הערכות, רק הבנק וולס פרגו עומד בדרישות החדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker