"יציאה מתוכנית ההרחבה הכמותית - מעשה בוגדני של הבנק הפדרלי"

יציאה איטית מהתמריצים עלולה לעורר בועת אשראי ונכסים גדולה כמו קודמתה לפחות, כתב רוביני ביחד עם המומחה ליחסים בינלאומיים איאן ברמר

סוכנויות הידיעות

יציאה מתוכנית ההרחבה הכמותית של הבנק הפדרלי תהיה מעשה בוגדני שיוביל לאי יציבות פיננסית, כך הזהירו הכלכלן נוריאל רוביני והמומחה ליחסים בינלאומיים איאן ברמר על רקע פתיחתה של פגישת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי היום.

"אנחנו יודעים איך הסרט הסתיים, ויתכן שאנחנו צפויים לראות סרט המשך. חולשת הכלכלה הריאלית ושוק התעסוקה, בשילוב עם רמות החוב הגבוהות, מעידים על הצורך לצאת ממדיניות התמריצים המוניטריים בקצב איטי. ואולם יציאה איטית מסתכנת ביצירת בועת אשראי ונכסים גדולה כמו קודמתה, אם לא גדולה יותר", כתבו השניים בדו"ח שפורסם במגזין "אינסטיטושונל אינווסטור".

רוביני, הידוע בכינויו "ד"ר דום" בשל תחזיותיו הכלכליות הפסימיסטיות, וברמר, שעומד בראש חברת הייעוץ Eurasia, כתבו כי ישנה התעלמות מהסיכונים האורבים לכלכלה העולמית. לדבריהם, השאננות בקרב פוליטיקאים, משקיעים ובנקאים מרכזיים מובילה לעידן "אבנורמלי חדש" – "תקופה שבה כל חובה להטיל ספק בכל הנחה לגבי השוק ושבה המשקיע החכם צריך להיות מוכן להפתעות".

נוריאל רוביני צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker