מנהל ההנדסה של גוגל: "חיי נצח בהישג יד"

הממציא והעתידן ריי קורצווייל העריך כי בתוך פחות מ-15 שנה תגיע האנושות לנקודת מפנה בתחומי הבריאות והרפואה

סוכנויות הידיעות

מנהל ההנדסה של גוגל, הממציא והעתידן ריי קורצווייל, אמר כי חיי נצח עדיין אינם מציאות, אולם ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות יהפכו אותה לאפשרית בעתיד הנראה לעין, במסגרת הקונגרס העולמי לעתיד הגלובלי 2045 שנערך בסוף השבוע בניו יורק, ואשר בו השתתפו לא רק מדענים וממציאים, אלא גם משקיעים, בהם מנהלי קרנות גידור וקרנות הון סיכון.

"תוחלת החיים היתה 20 שנה לפני אלף שנה, והכפלנו אותה תוך 200 שנים, ותהליך זה צפוי לעלות להילוך גבוה בתוך 10 עד 20 שנים, וכנראה שבתוך פחות מ-15 שנים נגיע לנקודת המפנה שאחריה הודות להתקדמות המדע", אמר קורצווייל, לפי דיווח ערוץ CNBC. "מתי שהוא בתוך 10 עד 20 שנים צפוי שינוי עצום בתחומי הבריאות והרפואה".

לדבריו, בזכות ההתייחסות לביולוגיה כמו אל תוכנה, ותכנות מחדש של תאים כדי שיוכלו לטפל במחלות, כבר נרשמה התקדמות עצומה בתחום הרפואה. כך למשל, על ידי שימוש במדפסות-ביולוגיות בתלת-מימד - שמסוגלות להדפיס את המבנה של רקמות אנושיות בעזרת חומר ביולוגי מתכלה - ותאי גזע, שבהם משתמשים לאכלס את מבנה התלת-מימד המודפס - חוקרים מסוגלים לגדל רקמות אנושיות.

"כבר ישנם טיפולים יוצאים מן הכלל כדי להתגבר על מחלות לב, סרטן וכל מחלה אחרת של מערכת העצבים על בסיס הרעיון של תוכנות מחדש של תוכנה", המשיך קורצווייל. "כל אלו הן דוגמאות להתייחסות לביולוגיה בתור תוכנה. הטכנולוגיות הללו יהיו פי 1,000 יותר חזקות משהיו לפני עשור עד סוף העשור הנוכחי. ומיליון פעמים יותר חזקות בתוך 20 שנה".

ריי קורצוויילצילום: אי–פי

הגוף שעומד מאחרי הקונגרס העולמי לעתיד הגלובלי 2045 הוא יוזמת 2045, פרויקט שאותו הקים הטייקון הרוסי דמיטרי איצקוב, שמטרתו ליצור טכנולוגיות שיאפשרו להעלות תודעה אנושית למארח לא-ביולוגי, דבר שיאפשר בסופו של דבר לבני אדם לחיות לנצח.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker