בקרוב: מזון פג תוקף בצרפת יהיה טוב לאכילה

המדינה הודיעה כי היא נלחמת בהיקף השלכת המזון ותשנה את הגדרות תאריכי התפוגה על המוצרים כך שניתן יהיה למכור אותם בסופרמרקטים לזמן רב יותר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

צרפת הודיעה ביום שישי על תוכניותיה לקצץ בכמות המזון המושלך לזבל ואחד היעדים הוא טיפול בתאריכי התפוגה של מוצרים שנוטים להיות רחוקים יתר על המידה ומנותקים מהמציאות.

הצרכנים בצרפת שמוצאים עצמם מתווכחים בנוגע לסיכון של אכילת יוגורט שעבר רק בקצת את תאריך התפוגה שלו, יוכלו עכשיו להרגע ולהחליט בקלות.

המהלך של השר גיום גארו ממשרד תעשיית המזון, הוא חלק ממאמץ של האיחוד האירופי לקצץ את פסולת המזון בחצי עד 2025. כל אדם בצרפת משליך כ-20 ק"ג מזון בממוצע בכל שנה.

צרפת צפויה לאפשר לסופרמרקטים למכור פריטי מזון ומשקאות ולטווח זמן ארוך יותר ולהציג תווית חדשה: "עדיף לצרוך לפני:" שתחליף תווית של "טוב ביותר לפני:" (best before)

כחלק מהמלך הממשלתי, גורמים בתעשייה יתבקשו לייצר אריזות מזון קטנות יותר וסופרמרקטים יוכלו למכור מוצרים לזמן ארוך יותר מבלי להחזירם או להשליכם.

אחת הבעיות העיקריות היא מוצרים עם הסימון "למכירה עד", כאשר לפי גארו, לא כולם מבינים את משמעותם. מסמך שפורסם ב-2012 באתר Food engineering&ingredients הסביר את הבלבול שחל כתוצאה מסימון מוצרים ב"לשימוש עד" שנועד למטרות בטיחות ו"טוב עד" שנועד למטרות איכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ