שפילברג: "תעשיית הקולנוע תקרוס בקרוב; העתיד באינטרנט"

שפילברג וג'ורג' לוקאס: "התמקדות הוליווד בסרטים עתירי תקציב תהפוך את הקולנוע לדומה לברודוויי - כרטיס יעלה 150 דולר"

סוכנויות הידיעות

סטיבן שפילברג וג'ורג לוקאס, שניים מבמאי ומפיקי הקולנוע המצליחים ביותר בהיסטוריה, העריכו כי תעשיית הקולנוע קרובה לקריסה, וכי עתיד ענף הבידור טמון בטלוויזיה באינטרנט, במסגרת דיון שנערך בבית הספר לקולנוע USC בלוס אנג'לס, דיווח המגזין האמריקאי "וראייטי".

לדברי שפילברג ולוקאס, תעשיית הקולנוע של הוליווד הולכת ומתמקדת בהפקת שוברי קופות עתירי תקציב, ועקב כך מאבדת קהל חובבי סרטים רב שפונה במקום זאת לאינטרנט ולטלוויזיה. "הם הולכים על זהב", אמר לוקאס בהתייחסו לאולפני הקולנוע. "אבל זה לא יצליח לנצח. וכתוצאה מכך המיקוד שלהם הופך ליותר ויותר צר. אנשים הולכים להתעייף מכך, ואולפנים לא ידעו לעשות שום דבר מלבד זאת".

שפילברג ציין כי מכיוון שישנן כיום צורות בידור רבות שמתחרות על תשומת לב הצופים, אולפני הקולנוע מעדיפים להוציא 250 מיליון דולר על סרט בודד במקום לעשות מספר סרטים אישיים ושונים. "בסופו של דבר תבוא התמוטטות גדולה", אמר שפילברג. "תהיה קריסה כאשר שלושה או ארבעה או אולי אפילו חצי תריסר סרטים עתירי תקציב ייכשלו כשלון מהדהד וזה יגרום לשינוי של הפרדיגמה".

לוקאס העריך כי אחרי הקריסה, "יהיו פחות בתי קולנוע, והאולמות שיישארו יהיו גדולים יותר ויכללו הרבה דברים יפים. כרטיס לסרט יעלה 50 או 100 או 150 דולרים, כמו המחיר של כרטיס להצגה בברודוויי או משחק פוטבול כיום. סרטים יהיו עניין יקר, ויציגו בבתי הקולנוע לפרק זמן של שנה, כמו הצגות בברודוויי", אמר לוקאס. "יהיו סרטים גדולים על מסכים גדולים, וזה יעלה להם הרבה כסף. כל השאר יוצג על המסך הקטן".

סטיבן שפילברג

לוקאס ושפילברג צופים כי תוכן מיוחד או אישי יותר יוצג בשירותי וידיאו לפי דרישה (VOD), שבו ניצר לצבור קהל נישה. "מה שהיה פעם עסקי הסרטים, שבו נכללו טלוויזיה וסרטים, יהיה טלוויזיית אינטרנט", אמר לוקאס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker