מאבק הירושה בגולדמן סאקס: "הנסיך צ'רלס" של וול סטריט מאבד סבלנות

גארי קוהן, נשיא גולדמן סאקס, ממתין זמן רב שהמנכ"ל והיו"ר לויד בלנקפיין יפנה לו את מקומו, אולם בלנקפיין נהנה מהחיים ולא מתכוון לעזוב בקרוב; "מי שעומד בראש גולדמן למעשה עומד בראש וול סטריט"

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

בתוך גולדמן סאקס, גארי קוהן הוא האדם שמחכה – ומחכה – להיות המלך.

מזה זמן הוא נחשב ליורש הטבעי של לויד בלנקפיין, שמכהן כיו"ר ומנכ"ל פירמת העלית של וול סטריט מאז 2006. אולם בלנקפיין לא הראה סימנים שהוא מוכן לפנות את מקומו, אומרים גורמים פנימיים בתוך גולדמן סאקס.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

אחרי שניווט בהצלחה את החברה דרך המשבר הפיננסי ושרד האשמות שגולדמן סאקס מהמרת נגד הלקוחות שלה, נראה שבלנקפיין בן ה-58 חווה כיום הנאה. הוא הפך למעין שגריר בכיר של עולם הפיננסים. אולם בניגוד למושלים של גולדמן בעבר, שמו אינו מוזכר לרוב כמועמד למשרה בכירה בממשל.

אז בלנקפיין הסתער על אור הזרקורים מחדש. הוא הצמיח זקן, העניק נאומים על נישואים חד מיניים וחינוך, והפגין נוכחות במסיבות של סלבריטיז בטקס האוסקר. לרוב הוא מתלוצץ שהוא מתכנן לסיים את חייו ליד שולחן העבודה שלו.

אולם אין זה נושא להלצה עבור נשיא גולדמן סאקס קוהן - הנסיך צ'רלס של וול סטריט. אדם שנראה כי כתר המלכות נמצא תמיד מרחק נגיעה ממנו. סבלנותו של קוהן בן ה-52 הולכת ופוקעת, לפי חברים ועמיתים. יש גורמים בגולדמן התוהים אם קוהן יעזוב במידה שבלנקפיין לא יוותר על תפקידו בקרוב. להותיר את גולדמן סאקס ללא מועמד ברור להחליף את בלנקפיין תהיה מכה לתכניות הירושה של החברה.

"אי אפשר להפריז בחשיבות האדם שעומד בראש גולדמן", אמר מייקל דריסקול, ברוקר בכיר לשעבר בבר סטרנס שכיום מרצה באוניברסיטת אדלפי. "מי שעומד בראש גולדמן סאקס למעשה עומד בראש וול סטריט".

הריקוד בין השניים מסקרן עוד יותר נוכח חוסר היריבות ביניהם. בלנקפיין וקוהן הם חברים, ובמשך שנים המשפחות שלהם נופשות יחד. לאחרונה קוהן נכח בחתונת בנו הבכור של בלנקפיין.

אולם ככל שקוהן הוא המועמד המוביל לרשת את בלנקפיין, הזמן אינו מהווה חבר. גולדמן סאקס תצמיח במשך הזמן מועמדים נוספים, ותגדיל את הסיכוי ששרביט המנהיגות יועבר לאחד מהם ולא לקוהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker