מנכ"ל RBS הודח לקראת הפרטת הבנק; המניה נופלת ב-6.6%

סטיבן הסטר, שמונה למנכ"ל רויאל בנק אוף סקוטלנד בשיאו של המשבר הכלכלי, יעזוב עד סוף השנה כדי לפנות מקום למחליף שיוביל את מכירת הנתח הממשלתי בבנק

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות


סטיבן הסטר, מנכ"ל רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), הודח מתפקידו על רקע החלטת משרד האוצר הבריטי להפריט עד סוף 2014 את הבנק, אשר הולאם בשיאו של המשבר הכלכלי. מניית הבנק נופלת ב-6.6% בבורסת לונדון.

הסטר, אשר נכנס לתפקיד ב-2008, הודיע אתמול כי יעזוב עד סוף השנה לבקשת הדירקטוריון, על מנת לאפשר את מינויו של מחליף עד שהממשלה תתחיל למכור את הנתח של 81% שבו היא מחזיקה בבנק. עם זאת, עזיבתו של הסטר עלולה להקשות על הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בבנק, אמרו משקיעים ואנליסטים. "הייתי מוכן להמשיך עד תחילת ההפרטה", אמר הסטר בשיחה עם כתבים אתמול. "זו היתה החלטה של הדירקטוריון, לא שלי, אבל אני חש בנוח עם ההחלטה".

הסטר מתפטר לאחר שכיווץ את מאזני הבנק בכ-900 מיליארד ליש"ט (1.4 טריליון דולר) וקיצץ יותר מ-36 אלף משרות מאז שהחליף את פרד גודווין בעיצומו של המשבר. ממשלת בריטניה רוצה לקבל בחזרה חלק מההשקעה שלה בשווי 45.5 מיליארד ליש"ט בבנק לפני הבחירות שאמורות להתקיים ב-2015.

"האצת תהליך בדיקת המחליף לתפקיד המנכ"ל נובעת מנחישותו של משרד האוצר לראות את הבנק במצב שבו הוא יכול לשוב למגזר הפרטי עד סוף 2014", אמר יו"ר הבנק פיליפ המפטון. "הדירקטוריון רוצה לחזור למגזר הפרטי בהקדם האפשרי".

סטיבן הסטרצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker