בני שטיינמץ יקבל 90 אלף יורו פיצויים מחברת יח"צ שלו לשעבר בבריטניה

לורד מלוק בראון וחברת יחסי הציבור בראשה הוא עומד הגיעו להסדר עם BSGR שטענה כי הדליף מידע לג'ורג' סורוס

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

לורד מלוק בראון וחברת יחסי הציבור הבריטית שלו FTI קונסלטינג ישלמו פיצויים בסך 90 אלף יורו לבני שטיינמץ, כדי להסדיר תביעה שהגיש איל הכרייה נגדו בגין הדלפת מידע. עם זאת, FTI ומלוק-בראון, לשעבר שר חוץ בממשלת הלייבור וממלא מקום מזכ"ל האו"ם, לא נדרשו במסגרת ההסדר להודות באשמה.

FTI הפסיקה לייצג את זרוע הכרייה בחברת האחזקות של שטיינמץ, BSGR, לאחר שמלוק-בראון הצטרף לחברה ב-2010. חברת הכרייה טענה כי קשריו של מלוק בראון עם איל קרנות הגידור והפילנתרופ ג'ורג' סורוס גרמה לכך שהוא שיתף פעולה עם אחד ממבקריה הגדולים של BSGR על פעילותה בגיניאה, "בתקופה בה החברה של לורד מלוק בראון הייתה מעורבת כיועצת משמעותית בנושאים תדמיתיים".

ארגונים ללא מטרות רווח שנתמכים על ידי סורוס, בהם ארגון רווניו-ווץ' (Revenue Watch) מסייעים לנשיא הנוכחי של גינאה, אפלא קונדה, וממשלתו להגדיל את התועלת שמפיקים אזרחים מהשורה בגינאה ממכרזי כרייה שהעניקה הממשלה לחברות זרות דוגמת BSGR של שטיינמץ. זמן קצר לאחר שנבחר לנשיאות גינאה ב-2010, קונדה גייס את סורוס כיועץ לגבי ביצוע רפורמה במגזר הכרייה במדינה.

ממשלת גיניאה ו-BSGR נאבקות כיום על חוקיותו של מכרז למתן רשיון כרייה במכרה סימאנדו, אחד ממרבצי הברזל הגדולים במדינה. לטענת הממשל, BSGR זכתה ברשיון במחיר אפסי הודות לתשלומי שוחד למקורבי הממשל הקודם. במסגרת התביעה נעצרו כמה גורמים ב-BSGR.

צילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker