בכיר בחברת BSGR של בני שטיינמץ מתכוון לערער לבימ"ש לזכויות אדם

לטענת עורכי דינו של איבראהימה סורי טורה, הוא מוחזק במעצר שלא כדין מבלי שהוגש נגדו כתב אישום

רויטרס
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
בלומברג

בכיר בחברת הכרייה של בני שטיינמץ (BSGR) בגיניאה, איבראהימה סורי טורה, מתכוון לערער על מעצרו בגיניאה בגין שחיתות, לדברי עורכי דינו ביום שישי. ואת אשתו של נשיא גיניאה לשעבר כדי לזכות ברשיון כרייה באחד ממרבצי הברזל הגדולים במדינה. BSGR מכחישה את הטענות וביקרה את ממשלת גיניאה, שלטענתה פתחה בחקירת הרשיונות רק כדי להיחלץ מהתחייבויותיה.

טורה, יחד עם קצין ביטחון בחברה, איסאגה בנגורה, נעצרו ב-19 באפריל. עורכי דינם אמרו כי בכוונתם לערער על מעצרם בפני בית המשפט של אזור מערב אפריקה (ECOWAS), לו יש סמכות בנושא זכויות אדם. "לקוחותינו מוחזקים באופן שרירותי מבלי שהוגשו נגדם כתבי אישום", לדברי דינה סמפיל.

במאי נעצר נציג של BSGR בארה"ב, פרדריק סילן, באשמת שיבוש הליכי חקירה, והשמדת מסמכים. עוזר התובע הכללי הכללי בניו יורק, אלישע קוברה, ביקש מבית המשפט המחוזי במנהטן להאריך את מעצרו ללא ערבות בשל חשש מבריחתו מהמדינה. בבקשת הרשויות האמריקאיות נאמר גם כי ממשלת גיניאה חוקרת במקביל "האם גורם עסקי שאינו מבוסס בארה"ב וחברות זכייניות שלו השיגו את רשיון הכרייה במרבץ סימאנדו באמצעות תשלום שוחד לגורמים בממשלה הקודמת של גיניאה.

איבראהימה סורי טורה הוא אחיה של ממאדי טורה, שהייתה אשתו של נשיא גיניאה לשעבר לנסנה קונטה, שהיה מי שהעניק את רשיון הכרייה ל-BSGR. ממאדי טורה, החיה כיום בארה"ב, הפכה למודיעה של ה-FBI לפי .

צילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker